Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Jóest' uraim!

    Megnéztem az ajánlóban a fejeseket, de egyik sem nyerte el a tetszésem. Még az is megeshet, hogy nem is létezik az általam keresett darab.

    Egy ultrakönnyű utcai viselet kellene, nem baj ha a kagylója is kicsi. Valami olyasmi mint a Sennheiser PX200-II, csak kicsit olcsóbban.

    Igazából csak a kis cincogókat akarom kiváltani vele, mert az earbud fülesek erőtlenek, az in-ear tamponokat meg nem nekem találták ki, vettem pár hónapja egy Denon AH-C360 fülest, 18k-ról volt leértékelve 5 ezerre, nem akartam otthagyni. Hát... nem nagyon használom, jó ha ötször volt a fülemben. Az erős mély eltolódást előbb meg tudnám szokni mint azt, hogy a bal hallójáratomban az istenért sem akar benne maradni, semmiféle harangot nem vesz be ez a fülem, kicsi, nagy, rövid, hosszan benyúló, mindegy, egyszerűen olyan a formája, hogy kifingja magából, hát nem tudom szebben megfogalmazni. Az meg idegesítő, hogy 3 percenként tömködöm vissza, hogy lassan lecsorogva újra kiessen.

    Árban a 10k vagy az alatti kategóriára gondoltam. Mindegy, hogy zárt-nyitott, a hangképben a V-kiemelést keresem, szeretem a határozott, de nem eltúlzott basszusokat (a dobot ütni kell a dobverőkkel, nem szétverni egy lapáttal). Van itthon egy Sennheiser HD202 fejhallgatóm, tudom nem nagy eresztés, de ezt például kedvelem, noha kicsit túl erős a mélyekben, de ha van ami ehhez hasonló, kellően kompakt és 10k vagy alatt megvehető, akkor ne tartsátok magatokban. :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Sziasztok!

    Ajándékba keresek egy olcsó, de árkategóriájában használható fejhallgatót. Semmi komolyra nem kell, csak arra, hogy késő este meg tudjanak maradni a lakótársak ha még megy a TV, Youtube, videojáték, filmezés, stb. Azért zenehallgatás is lesz, de nem kell Hi-Fi minőség, inkább csak annyi az elvárás, hogy a hangok ne nyomják el egymást, fontosak a határozott mélyek, de nem annak az árán, hogy minden másra rátelepszik.

    A lehetőségek limitáltak, egy adott webshopból tudunk rendelni, de az nem erre, hanem könyvekre specializálódott (barátnőm év végi dolgozói utalványával vásárolnánk).

    Amik felmerültek:

    JVC RX300 - 3.990 Ft
    Philips SHL1700/10 - 4.990 Ft
    Maxell Retro DJ - 5.490 Ft (most nézem ez sajnos elfogyott)
    JVC S160 - 6.690 Ft

    Ebben az ársávban mozognánk. Amiről konkrétan olvastam és a kategóriájában jónak tartják (de ezt jobban tudjátok nálam) az a JVC RX300 és a Maxell Retro DJ. Utóbbi elfogyott, de érdemes inkább máshol megvenni? Nem szeretnénk máshol, de ha van annyival jobb, akkor talán...

    Ami fontos lenne az leginkább a kényelem és a már említett hangzás (nem ártanak a jó mélyek, de ne nyomjon el másokat).

    Nekem ebben a kategóriában a Philips SHP2500-al van tapasztalatom, ezt használom a munkahelyemen Youtube videókhoz. Jóval kiegyensúlyozottabb és kényelmesebb mint a drágább otthoni Sennheiser HD202-esem, ami már túlsúlyos a mélyek felől. Az RX300-nak van ehhez hasonló kialakítása, ebből gondolom, hogy kényelmes lehet akár.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Az MM-ben készlet kisöprés van és gondoltam elmegyek felhajtani egy fapados fejhallgatót itthonra, elsősorban páros filmezéshez lenne (a meglévő fejesek mellé), ha már nem akar az ember a szomszédok miatt hangosan házimozizni. Nem költenék sokat, nagyjából a Maxell Retro DJ ársávjában mozognék.

    Például az ISY IHP1200 most 3990 Ft, de van ugyanennyiért IHP2000 is (ami fotó alapján kényelmesebbnek tűnik, de ugye próbálni kell). Sajnos Maxell Retro DJ nincs, csak a kicsit drágább DJ2 verzió (amiről fogalmam sincs mit tud).

    Elsősorban az érdekel, hogy ezekért a típusokért van-e értelme elindulnom. Azért fontos lenne, hogy ne essenek kétségbe a mély hangoknál. Néha lenne vele egy kis zenélés is, abszolút változó stílusokban. Fontos lenne az is, hogy ne nyomja agyon a fejet/fület még egy 3 órás film végére se.

    A webshop alapján ezeket a típusokat néztem:

    ISY IHP1200
    ISY IHP2000
    Sony MDR-XD 150
    Philips SHP2000 (van a munkahelyemen egy SHP2500, annak a hangja nem rossz, de szörnyen recsegős műanyag az egész, ha rágcsálok valamit, akkor folyamatosan belenyikorog a fülembe)

    Előre is köszönök bármilyen tanácsot. :) Tudom ezek nem drága cuccok, de konkrétan el tudom tölteni hasznosabban is a délutánom, mintsem harcoljak a vásárlótömeggel egy plázában. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Sziasztok,

    Kb. 20 ezer forintig keresek fejhallgatót az alábbi célokkal:

    1.) Zenehallgatás
    2.) Videovágás

    Szóval valami átmenetet keresek a stúdió és könnyed zenehallgatás (Spotify Premium) között. Nekem öcsém (akinek jóval magasabb kategóriájú Audio-Technika stúdió fejese van) javasolta az ATH-M30X-et.

    Fontos lenne a kényelem is.

    Illetve hol tudom majd az ajánlott darabokat legjobb eséllyel kipróbálni Budapesten? Figyelném közben a Black Friday akciókat is.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #80533 üzenetére

    Előre hoznám ezt a hozzászólásomat, mert nem érkezett rá válasz, viszont ma lenne időm elmenni valamelyik (általatok javasolt) budapesti üzletbe kipróbálni az ajánlott fejhallgatókat.

    Érdekelne, hogy az Audio Technika M30X mellett mit lenne még érdemes kipróbálnom az előzőben leírt igények mellett. Előny, ha az adott üzletben jó eséllyel ki tudom próbálni azt a 2-3-4 fejhallgatót amit felírok a listámra.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz s4tch #80848 üzenetére

    Néztem az összefoglalót, nálam is az SRH440 van még a listán, hogy mindenképpen meghallgatnám. Aztán persze megette a fene az egészet, ha valaminek tetszik a hangja, de nem kényelmes viselni.

    De a kérdésem inkább vonatkozik a "hol hallgassam meg" témakörre. :) A Hit Space-t én is néztem, meg az Extreme Audio-t (utóbbi talán jobban is útba esik, de nekem alapvetően mindegy). A Pioneer-t nem láttam egyik helyen sem raktáron. Talán amiatt még kanyarodhatok Media Markt fele, ott szoktam Pioneer hangcuccokat látni (legalábbis emlékeimben így él).

    Egyébként nem akarok okvetlenül nagyon lapos, monitorozós hangképet, nem vagyok sem zenész, sem hangmérnök, csak videó vágásnál jól jön ha nem egy erősen V karakterű populáris cuccon hallgatózok (vagy nem csak azon), amúgy ezen kívül zenét hallgatnék róla, fogyasztási céllal (főként hangszeres zenék, de azért elektronikus zenéből is kijut bőséggel, nem kedvelem a túlzásba vitt mélyeket/magasakat, ne legyenek ezek tolakodók).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Most jutottam el oda, hogy hallgatózzak a kiszemelt fejhallgatók között. De nem vettem még semmit, kell egy újabb kört futnom, vagy talán tudtok még ajánlani valamit, amit meghallgathatok.

    A forrás minden esetben a telefonom volt (Spotify Premium), mert aztán amúgy is sokat lesz hajtva róla (meg PC-ről is).

    Audio-Technika M30x

    Ő volt az elsőszámú kiszemeltem. Öcsém javasolta, aki nagy AT fanatikus. A felsoroltak között talán ő volt a legkényelmesebb nekem, jól felfeküdt és nem nehéz. A hangja meglepett igazából, de inkább vegyesek az érzéseim. A közepek nagyon szépek, a vokálokat szépen kihozza a dalokból, magasak is úgy aránylag jól elvannak. Viszont a mélyekkel nem tudok dűlőre jutni, oda tud csapni, de olyan mintha a hangjában jelen lenne egy kis (tök felesleges) mélykiemelés, mintha lenne rajta egy filter ami rátelepít egy mélyről jövő bőgést, ami mindig ott van, ha kell ha nem. Ez azért lepett meg, mert a tesztek alapján nem erre számítottam. Nem tudom rá tudna-e állni a fülem vagy EQ-val kicsit megigazítanám az alsó tartományt. Versenyben maradt.

    Shure SRH440

    Második számú kiszemelt. Kényelemben a nagyobb tömeg ellenére ez is rendben van, de huzamosabb fejen viselésnél már lehet mást mondanék. Na ennek a hangjában nem hallottam semmi nem odaillőt, alapvetően szerethető volt, de ezt már inkább mondanám mélyekben kicsit erőtlennek. Egy komolyabb forrással vagy fejhallgató erősítővel már lehet mást mondanék, csak én nem feltétlenül így fogom hajtani. Versenyben maradt.

    Sennheiser HD 280 Pro

    Nem tudom miként került a kezem ügyébe, nem is ez az árkategória, csak oda lett adva. Könnyen hallgatható, de semmi truváj. Jól kizárja a környezetet, de ez nekem amúgy sem a legfontosabb tényező, cserébe olyan erővel szorítja a kagylókat, hogy ez nem olyan, amit 1-2-3 órára a fejemen hagynék. Kiesett, de nem is volt versenyben.

    AKG K92

    Nem. Nem és kész. Felraktam és levettem. Egyáltalán nem jött be, nem is akart normálisan felfeküdni és ez a hangján is érződött, szerintem én sem tetszettem neki, olyan volt mint aki menekülni akar a fejemről. Kiesett teljes kiütéssel.

    Audio-Technika M20x

    Ha már ott volt, kíváncsi voltam rá, hogy milyen az M30x-hez képest és meglepetésemre eltűnt belőle az a folyamatos bőgés ami a nagyobb tesó hangjában ott volt, a basszusok inkább feszesebbek, kevésbé rátelepedősek. Cserébe a közepek is kevésbé hatásosak. Viszont ennek kisebb a fülkagylója, éppen csak belefértek a füleim, ez méretben sajnos kicsi lesz. Kiesett a versenyből.

    Hát nekem az ideális valami az M30x és az SRH440 között lenne félúton... :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz madmaxhu #81042 üzenetére

    Nekem is kb ez volt a megérzésem, hogy nem egy több órán át is viselhető fejhallgató. Az M30x volt a legkényelmesebb (nekem), csak annak a hangjába tudok kicsit belekötni. Nem a világvége, de ha tudok még a kategóriában valamit meghallgatni, akkor megtenném.

    Az meg az M30x és az SRH440 kapcsán is negatívum (tartósság szempontjából), hogy a fejpánton átvezető kábel szabadon fityeg. Ahogy rákerestem a topikban az M30x-re, több kontakthiba panasz is volt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Gzula[HUN] #81050 üzenetére

    Elhiszem, hogy egy nyitott fejhallgatóban természeténél fogva visszafogottabb basszusok lesznek, de maradnék zárt vonalon. Nem is az izoláció, inkább a környezetem nem bántásának céljával.

    (#81055) Ba cy lus: Lehet. Talán idővel lépnék erre a szintre is, de most inkább ebben az árkategóriában nézelődök. De mint írtam nem a világvége nekem az M30x hangja sem, én elfogadom azt, hogy kompromisszumos dolog 20k körül fejhallgatót venni. Csak ha van még tipp, meghallgatom azokat is, ha nincs, akkor megelégszem az M30x-el, legalább az tényleg kényelmes volt nekem.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Gzula[HUN] #81098 üzenetére

    Sajnos nem nagyon járok Kalocsán, de ha lesz egy kis időm megint elmenni audio boltba megfülelni őket, akkor próbálok olyan helyre menni, ahol van AVA400-as is kirakva.

    Az Audio Technica cuccokat pedig alapvetően kedvelem (öcsém meg kifejezetten fanatikus). Nekem a múltkor felpróbáltak között is az M30x volt a legkényelmesebb. De ugye ahány fejforma, annyiféle preferencia, nem egy tesztet olvastam amiben szinte kész tényként kezelik, hogy az AT M-sorozata nem a kényelemről híres, miközben én zenész/hangstúdiós ismerősöktől meg pont azt hallom vissza, hogy mennyire imádják az M-sorozatot, mert egész nap tudják viselni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #81027 üzenetére

    Na akkor folytatom ezt a hozzászólásom, most tudtam újabb kört futni hallgatózással, végighallgattam az Audio-Technica M-sorozatát (kivéve a bluetooth verziókat), mert kaptam itt javaslatot rá, hogy tegyem meg és egy olyan Shure-t, ami talán a saját referenciám lesz ha azt akarom elmondani mit keresek hangban.

    Forrás most is a telefonom volt + Spotify Premium.

    Audio-Technica M20X

    Nekem jobban balanszoltnak tűnt, mint a nagyobb tesó M30X, de igazából a hangja olyan mehh. Erőtlen és jellegtelen, ráadásul tényleg kicsi a fülkagyló, ez már nyomna, mint egy túl kicsi cipő. Árban olyan közel van az M30X-hez, hogy igazából nem érdemes rajta fukarkodni, csak ugye az M30X egy másik stílus ehhez képest.

    Audio-Technica M30X

    A sorozat csúcsmodelljét leszámítva ez volt nekem a legkényelmesebb bármilyen fejhallgatót is próbáltam fel, de továbbra is úgy érzem, hogy valami nem teljesen kerek vele. A középtartomány szép, de akkor is olyan, mintha a mélyek kicsit rá lennének telepedve, ettől kicsit olyan összenyomott, bezárt érzete van. EQ-val próbáltam egy kicsit balanszolni rajta, de ezt sem lehet büntetlenül megtenni. Összességében azt mondom rá, hogy nem rossz, nem rossz, de csak akkor venném meg, ha kilőttem minden más lehetőséget.

    Audio-Technica M40X

    Na itt már valahogy jobban összeáll az egész, ez is csak kamu monitor, mert van kiemelés benne a két szélén, sőt papírforma szerint itt jobban meg van emelve a mély, mint az M30X-nél, de mégsincs benne az a folyamatos mélyről jövő bőgés. Középtartományban (ami azért fontos lenne) ez is gyengébb, mint az M30X. Hasonlít az M50X-hez a hangja, de az anyaghasználattal ebben az árban már kevésbé vagyok kibékülve. Nem csak zenehallgatáshoz lenne, de ezt a fejhallgatót inkább csak arra tudnám elképzelni, oda viszont tök jó (szerintem).

    Audio-Technica M50X

    Őt már ismertem korábbról, stúdiókban is gyakran előforduló referencia, bla-bla. Az anyaghasználat szerintem rendben van, kényelmes is, kereten kívül is van, de amúgy sem venném meg, mert valahol a középmagas-magas tartomány körül vannak hangok, amiket nagyon élesen, már-már bántóan jelenít meg. Rövidebb hallgatózásra oké, de hosszú távon már fárasztóak lennének ezek a szúrós hangok (nekem, de öcsém imádja és nem tenné le). De amúgy dögös hangja van.

    Audio-Technica M70X

    Felvettem és atyaúristen! Kényelemben mindent elver amit eddig felpróbáltan, pedig nehéz is, csupa fém, de úgy felfekszik, mint az álom, ideális a szorítóerő (nem túl erős, mégsem érződik instabilnak) és a memóriahabos párnázás is isteni. A hangja meg: Na ez tényleg monitor, az egész M-szériában egyedüliként. Nem őt keresem.

    Pioneer MS5T

    Rövidre zárom, mert már a leírások alapján is populáris a hangképe és tényleg az. Persze simán lehet, hogy ebben a 16k körüli ársávban veri a Sennheiser meg még a jóval drágább JBL felhallgatókat is minőségben, de túlságosan eltűnik a középtartomány. Modern zenére amúgy tök jó és kényelmes viselet is, de nem egymást keressük.

    Shure SRH840

    Szegény ronda, nehéz, kívül mennek a kábelek amiktől (főleg ennyi pénzért) egyszerűen irtózom, sajnos a kényelem sincs teljesen rendben, de! De! A hangja az pont olyan, amit keresek, az M30X/M40X pároshoz képes sokkal szellősebb színpadot ad, jobban balanszolt az egész. Múltkor pont nyafogtam az SRH440-re, hogy alapvetően szeretem a hangját, csak a mélyekkel nem voltam kibékülve és szeretnék kicsit több erőt lentről, de nem baj ha megáll mély mennyiségben az ATH M-sorozat alatt. Na ez pont olyan (és itt a topikban kaptam a tippet rá, ezúton köszi). Most azon túlmenően, hogy kereten kívül van, sajnos a kényelemmel és a kialakítással voltak problémáim, de alapvetően ezt a hangképet keresem, imádtam.

    Sajnos az Audio-Technica AVA400-at (amire szintén kaptam tippet) nem tudtam meghallgatni, vele még azért próbálkoznék, mert az SRH840-es tipp is bejött (már ami a hangját illeti), ha az olyasmi módon szól, mint az M30X/M40X, de kicsit visszafogottabb mélyekkel, akkor talán elgondolkozom rajta, csak nem akarok nyitott fejhallgatót.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Dorien #81224 üzenetére

    Az SRH840-et úgy hoztam példának a preferált hangra, hogy a mélyek-közepek-magasak arányában nálam ez az arany középút. Azt persze elfogadom, ha kevesebb pénzből a minőségben azért kompromisszumot kell kötni.

    A felsorolt tippeket hol tudom meghallgatni?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Sziasztok!

    Kollégámnak segítenék, hogy karácsonyra vegyen a gyerekeknek fejhallgatót (egyet-egyet, nem baj ha van színválaszték is, de nem feltétel, legfeljebb kapnak rá matricát vagy ilyesmi). Vezetékes kell, gyerek fejre is passzoljon és azt hiszem ennyi. Talán nem baj az sem, ha nem törik meg villámgyorsan a kábel (nem volt még gyerekem, nem tudom mennyi idő alatt tudják legyilkolni).

    Keret kb 10.000 Ft (darabonként).

    Felhasználás: Tabletbe, laptopba, konzol kontrollerbe dugnák a család esti pihenésének támogatására, nincs meghatározott zenei stílus amit ki kell elégíteni, csak általános multimédiás történet.

    Köszi!

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Sziasztok!

    Kollégám keres mikrofonos fejhallgatót, több ajánlatot is kérek majd árkategória szerint:

    1. Általános zenehallgatás munka közben (nem audiofil) + hanghívások/videóhívások közben a mikrofon kéne (utóbbin legyen jól érthető a beszédhang)

    2. Ne legyen nagyon gamer kinézete (neonzöld robotsárkányos anyámkínjákat kihagyná), de visszafogottan kinéző gamer headsetek is jöhetnek.

    3. Főleg a 10-20k közötti árszintben nézelődik, de 10k alattiakra is jöhet ajánlat.

    4. Forrás laptop lenne Jack csatival.

    5. Felnőtt ember méretű legyen, ne szorítson túl erősen, de zárt kialakítás előnyös (irodában használná).

    Nagy pacsi annak aki még ma délelőtt tud valamit mondani, kicsit sürgős lenne! :R

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz s4tch #100600 üzenetére

    Köszi! Csak a headset szóra kerestem a topikkeresővel, nem csoda, hogy nem találtam. :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Gzula[HUN] #100603 üzenetére

    Köszi! Meg is rendelte a Cloud II-est. :)

    Viszont Murphy törvénye úgy hozta, hogy az én irodai fejhallgatóm is megadta magát (Philips SHP2500, már a második), nekem is kéne valami más.

    Ami szempont:

    1. Laptopról lenne meghajtva
    2. Kényelem és hosszú hallgathatóság fontos (ne szorítson)
    3. Jó lenne 10k körül/alatt megúszni (Superlux?)
    4. Podcast, Youtube videó és Spotify zenehallgatás mellé kell

    Tudom, hogy az SHP2500 egy eléggé fapad cucc, de azt szerettem benne, hogy a plüss párnák, pehelysúly és az enyhe V-kiemelés miatt sokáig tudtam viselni (tovább, mint az AT M40X/M50X-et) és mivel nem bömböl benne a mély és nem harsognak a magasak, így háttérzenéhez is jobban csíptem (értsd: táblázatozás közben ez szólt, nem terelte el a figyelmem és nem fárasztotta el fülem).

    Egyedül abba tudok belekötni, hogy a fejpánt nem párnázott, az egy idő után nyom és nekiállok fészkelni, mozgatni, odébb tenni a fejemen.

    Superlux HD662-t néztem, de erről meg azt olvastam, hogy túl nagy erővel szorít, nekem ez dealbreaker.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Örököltem egy AT M50x-et, csak a szétfoszlott párnát kell kicserélnem rajta. A topikban visszakeresve a Brainwavz párnákat már ajánlotta valaki, de tudtok még alternatívákat vagy ne keressek tovább?

    Egy kicsit növelném a komfortot, mert videós dolgok mellett használnám még zenehallgatásra is.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Ba cy lus #108371 üzenetére

    Akkor vennék gyárit, ha mindenképpen muszáj.

    A Brainwavz-nak van perforált, ami azt ígéri, hogy egy picit jobban szellőzik (ez is baj a gyárival), miközben megtartja az eredeti hangzást. Ha valakinek van vele tapasztalata, leírhatná, hogy ez csak marketing bullshit vagy igaz (ha nem szól bele jelentősen a gyári hangba, engem nem zavar, ha nem tökéletesen pont ugyanolyan).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz RetepNyaraB #108381 üzenetére

    "Részemről #csakagyári, vagy ami már bizonyítottan olyan, mint."

    Én is így vagyok vele, de éppen ezért kérdezlek titeket, akad-e itt olyan akinek van tapasztalata ezekkel a párnákkal, hogy olyan-e mint a gyári vagy ha nem, mennyire tér el tőle hangban, komfortban. De a gyári azért mai standardok szerint már nem számít túl komfortosnak.

    Egy gyári párna is 10k körül van, Dekoni 11k a Muzikernél, Brainwavz meg kiviteltől függően 5-8k.

Új hozzászólás Aktív témák