Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacc

    aktív tag

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Elsősorban otthon. Viszont utcazajos a lakás. (De zajos irodai közeg is beeshet)
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Podcast hallgatás, Youtube videók hallgatása, Audibook, Nyelvtanulás. (Nyelvtanulás céljából filmnézés, ahol a zenei effektek hangja nem élvez priorítást sem a térhangzás, bár kitudja)Szóval a beszédet kell tisztán érthetően megérteni. (Van utazáshoz egy vezetéknélküli ANC-s Sony fejhallgatom, ami tökéletes zenéhez, de a felsoroltakhoz kevés!)
    Ha van mikrofonja az plusz. (Jabra irodai fejhallgatók nekem nem jöttek be, szerintem konferencia hívásnál nagyon rosszul lehet hallani az embereket - számomra)
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Mondok egy közép 50.000 Huf, -/+ 20.000 Huf
    4.) Új vagy használt?
    Inkább új, újabban sok a csaló, még a HardverAprón is, de még lelkesen jelentem fel az embereket a rendőrségen ezügyben.
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circum-os.
    6.) Zárt vagy nyitott?
    Utca, lakás zaj nejöjjön át, az a lényeg, és mást sem zavarjon nagyon.
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Emberi beszéd legyen nagyon tiszta, lásd 2-es pont, emberi beszéd főleg.
    8.) Honnan vásárolnál?
    Ezt még meglátom, lehet külföld, lehet magyar, figyelem az árfolyam alakulást is.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    HP Zbook Mobile Workstation G3, a forrás szerintem jó, de az Ubuntu tud problémázni. Még egy Lenovo M8-as tabletem van.

    ATH-M50x vagy ennek a BT-s változata, esetleg másik Audo-Tech füles, mint ATH-M20x, a Sennheiser HD 280 PRO is jónak látszik, vagy amit még láttam: Sony MDR-7506 hogy erről is jó véleményen vannak.

    Az ár az nagy sávban mozog, de fontos, hogy ne kezdjen el mállani a textil a fülesről, mint a Sony-k esetében tapasztaltam, hiába ápoltam, vagy ne legyen recsegős-ropógos hangja, mikor a fejemen mozog. Kábel legyen tartós.

    Válaszokat előre köszönöm! :R (utólag hajlamos vagyok elfelejteni)

  • Lacc

    aktív tag

    válasz Gzula[HUN] #85919 üzenetére

    Inkább csak kíváncsiság, meg ha podcast editing-re keresek rá, akkor az említett Sony MDR-7506-os és az AT M50X-ek jönnek fel sokszor - aztán különféle modellek is(mint fülköré jó fejes), mivel az AT-ket mindig úgy jellemzik, hogy "természetes hangzás"

    Dorien, Sony MDR-V55-öm felett eljárt az idő, de audiobook/podcast esetén egyértelműen veri a Sony WH900-amat vagy az XM3-amat. (Ebben nem én vagyok az egyetlen, munkatársaim sem használják ecélból)
    Inkább az a gond, hogy a beszédhangot mélyíti... ugyanez a gond az Edifier hangfalammal, zenéhez tökéletes. Amazon Echonak gyönyör a beszédhangja (kell vennem egy Samul L J-és példányát)

  • Lacc

    aktív tag

    válasz Sinesol #85921 üzenetére

    Köszönöm, ezekkel nem igazán futottam össze Google kersés során. :R

Új hozzászólás Aktív témák