Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beginnerguy

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék fejhallgatót vásárolni. Nem döntöttem el, hogy vezetékes vagy vezetéknélküli (ha ez utóbbi, akkor mindenféleképpen cserélhető akkusat, AA vagy AAA akkukkal). Előrebocsátom, hogy elég tapasztalatlan vagyok fejhallgatók terén, eddig CSAK fülhallgatóim voltak, mégpedig: (Brainwavz Delta és Brainwavz M2. Igen, olvastam, hogy jobb a vezetékes és sokkal olcsóbb is arányaiban. A legfontosabb szempont nálam az aktív zajszűrés, nem vagyok audiofil. Ha ki lehet próbálni valahol, annak örülnék, Budapesten belül bárhova el tudok menni. Ami mlg plusz pont, ha hosszú kábele lenne (1.5m+, reális?).

    1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?

    Otthon, munkahelyen zajos környezetben (nem gyár, viszont gyakori emberi beszéd, sokszor előadásokat is tartanak mellettem).

    2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

    Általános, zenehallgatás, filmnézés (bár ezt inkább hangfalon szoktam), ritkán játék (nem kompetitív). Az aktív zajszűrés minősége fontos lenne, még ha a zenehallgatás minőségének rovására is megy. Kb mindent hallgatok, szeretem a mély basszust, de tényleg nem vagyok audiofil, eddig is megvoltam a fentebb említett fülhallgatókkal (nem tudom pontosan milyen minőséget képviselnek, kb 2-3 napos böngészés után vettem őket anno, de meg vagyok/voltam velük elégedve, viszont mindkettő tönkrement). Mikrofon egyáltalán nem kell, ha van rajta, nem baj.

    3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

    20E Ft. Ha nagyon muszáj, 30E Ft. többet nem szeretnék rászánni. Ha nem reális, szóljatok.

    4. Új vagy használt?

    Szívesebben vennék használtat az ár miatt.

    5. Circumaural vagy supraaural?

    Mindenféleképpen circum.

    6. Zárt vagy nyitott?

    Gondolom a zárt inkább megfelelő számomra.

    7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?

    Kiegyensúlyozott preferált, mélyek jobban érdekelnek, mint a magasak.

    8. Honnan vásárolnál?

    Teljesen mindegy, de valószínűleg egyszerűbb itthonról.

    9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?

    Integrált hangkártya (Realtec, alaplap). Ezenkívül telefon + notebook. Telefonról nagyon ritkán, évente pár alkalommal, notebookról kb kétszer több alkalommal hallgatok zenét.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • beginnerguy

    tag

    válasz Samtya #67796 üzenetére

    Köszönöm az ajánlást! Megnéztem, alapvetően nagyon szimpatikus. Egyik amazonos reviewban azt olvastam, hogy amíg nem volt bekapcsolva a NC, addig eléggé gagyi hangzása volt. (az adott illető ingyen kapta reviewra, eléggé semlegesen nyilatkozott róla összességében). Persze a kolléga tapasztalata rendesen árnyalja a helyzetet. 70E+-t számomra sajnos nem érne meg a Sony vagy Bose, akármennyire jó minőség. De ezek szerint ezalatt a szint alatt ne is álmodjak aktív zajszűrésről :)

    Egyébként Jól értem, hogy a BT fülesek kábellel is használhatóak? Tehát ha akarom, BT, ha akarom, vezetékes? Vagy ez sem igaz mindre?

    Még néztem a Bluedio T4S-t. Ezt 20-25$ körül is meg lehetett venni egy napig (akkor nem mertem lecsapni rá), de túl sokat nem tudok róla.

    (#67797) + (#67798) @Dorien: Köszönöm! Ez a Beyerdynamic fejhallgató tényleg ennyire jó? Eléggé megkérik az árát itthon, főlg a v2-nek. A Pioneer SE-MS5T-hez képest kb milyen minőséget képvisel? Ahogy látom ennek is van BT verziója, csak mondjuk kb 18E-rel drágább (több, mint a duplája). Gondolom ezek az én Brainwavz fülhallgatóimmal feltörlik a padlót...

    Egy kollégámnak AKG K52 van és nagyon dicséri (ő sem ért a fejhallgatókhoz egyébként és nincs emiatt igazán viszonyítási alapja). Meghallgattam, elég meggyőző az is, és nem az a nagyon drága kategória.

    [ Szerkesztve ]

  • beginnerguy

    tag

    válasz Samtya #67811 üzenetére

    Nah igen, kicsit (nagyon) bánom is, hogy nem mertem megvenni... Rá 2 napra ment tönkre a jobbik fülhallgatóm, természetesen :)

    A Beyerdinamic MMX300 és a Pioneer SE-MS5T között mekkora a különbség hangzásban? Ég és föld? Vagy integrált hangkártyáról tök mindegy? :)

    Esetleg Omnitronic SHP-600?

  • beginnerguy

    tag

    válasz Samtya #67875 üzenetére

    Értem, köszönöm, pont erre voltam kíváncsi! :) Sajnos az erősítőkhöz semennyit nem értek (az árakkal sem vagyok tisztában), szóval lehet elég a pioneer is, ha nem tudom a beyert "kihasználni".

    Amiről még sok pozitívat olvastam neten a napokban, az az Audio-Technica ATH-ANC7. Erről esetleg tud valaki valamit?

  • beginnerguy

    tag

    válasz beginnerguy #67917 üzenetére

    Hosszas almatlan ejszakakon at valo gondolkodas utan lottem egy Bose QC25-t hasznaltan (konkretan uj) minden tartozekaval 30E-ert latatlanban. Ennyiert jo vetelnek tunt es meg ennyit ki mertem adni erte. Mindenkinek koszonom a segitseget a temaban, eleg kozel volt meg az ajanlott Pioneer meg a Beyer amazonrol, de gyozott az ANC. Ket oraja hallgatom telefonrol, szerintem nagyon jol megleszunk :) Fulemre pont illik, eleg kenyelmes (kicsit lehetne meg jobban), nem tunik premium epitesi minosegnek, de a hangja + ANC karpotol. ANC nelkul viszont veszit a hangminosegbol (szerintem), eszrevehetoen megvaltozik a "hangkepe". Jah es az ANC brutal jo :) Viszont a fejes mar kozepes hangeron sem szigetel tokeletesen kifele, teljesen csendes kornyezetben csak halkan ajanlott hallgatni. Igazabol minden amit olvastam rola, egybevag a tapasztaltakkal (persze 2 ora alatt nem vonnek le messzemeno kovetkezteteseket, nevezzuk inkabb elso benyomasnak)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák