Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flind

    senior tag

    Sziasztok!
    Elromlott a Sony MDR-ZX100 fejhallgatóm, ezért új után nézek (és ezúttal valami picit komolyabbra gondoltam, bár azzal is elvoltam 2-3 évig).

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Utazáskor (nem városban), illetve otthon.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Multimédia.

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    15-20k körül.

    4.) Új vagy használt?
    Új.

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural.

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Zárt, esetleg félzárt.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Mélyorientált vagy V hangzás az rendben van, de azért ne nyomja el nagyon a többi tartományt. Vagy azt is mondhatnám hogy kiegyensúlyozott, de jó basszusokkal. Igazából itt amit megemlítenék és az egyik legfontosabb szempontom, hogy minél jobban szigetelje el a külvilágot és szűrje ki a zajt.

    8.) Honnan vásárolnál?
    Itthon, ha MediaMarktban kapható az előny.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Xperia Z3C illetve számítógép.

    Amit még megemlítek hogy a kinézet is érdekel, egy szép design nagy plusz. De a legfontosabb most nekem tényleg a zajszűrés és a kényelem. Egyébként ennyi pénzért normálisabb gyártóktól azt hiszem a hanggal majdnem minden esetben meg lennék elégedve, nem vagyok egy audiofil.
    Ahogy kicsit körülnéztem a Sony MDR-XB450AP nagyon megtetszett, aztán rájöttem hogy supraarual így pont a zajszűrés és a kényelem nem megfelelő. Az MDR-XB950AP már tökéletes lenne, de az meg túl drága. Most az MDR-V55-öt néztem még, az is supraaural de állítólag kifejezetten kényelmes és jól szigetel (mondjuk az XB-k sokkal jobban tetszenek).
    Szóval örülnék néhány nem Sony ajánlatnak is, előre is köszönöm a segítséget! :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák