Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Bár még nem állok vásárlás előtt, de megfogalmazódott bennem a gondolat hogy a közeljövőben beszerezzek a jelenlegi fejesem mellé egy komolyabbat. :)

    Nekem jelenleg egy Sennheiser HD 201-em van már két éve, ami tudom, elég megosztó fejes, van aki szerint nagyon szép hangja van van aki szerint nem sokat ér... :D
    Nekem eddig nem volt vele komoly gondom, filmnézésre és zenehallgatásra is egyaránt használom, elsősorban New Age és pop stílusú zenékre és ott tetszik a hangja, :) de ezalatt a két év alatt teszteltem más stílusokkal is, és volt amin olyan semmilyen hangja volt.

    Ezért gondolkozom most azon, hogy zenére beszereznék egy zenei(bb) fejest, a 201-es meg maradna filmnézéshez.
    Elsősorban a fent említett két stílust szoktam hallgatni, van hogy számítógépről, vagy komolyabb hanganyagok esetén hifiről, pontosabban egy belépőkategóriás DENON házimozi erősítőről.
    Nekem tetszik a Denon steril lágy hangja, :) a hangfalakat is úgy válogattam hozzá, szóval a Sennheiser lágy karaktere kimondottan tetszik, igazából ilyesmit szeretnék csak zeneibb verzióban. :)

    Árban úgy 7-8 ezres amin gondolkozok, esetleg 10 környéke, többet nem mert a jelenlegi cuccommal lehet nem tudnám kiszolgálni, de ha 10 ezer környékén max lenne olyan zeneibb fejes ami a tudását felépítését tekintve megfelelő hosszabb távon akkor elgondolkoznék rajta. :)

    A nyitott típusokat nem szeretem, ezért inkább a zárt, fület körülölelő típusok közt nézelődöm, eddig az AKG 511, illetve a Senheiser hd 203 ami felmerült (ez utóbbi már a max szinten mozog árban) illetve a Kitsound DJ névre hallgató fejese, amit 7-8 ezer körülért láttam a Tesco-ban...

    Bár nem tudom, hogy a 7-8 ezres árkategóriában tudnék-e találni olyan fejhallgatót ami van annyival jobb a 201-esnél hogy érdemes megvenni, ezért szeretném megkérdezni a véleményeteket, és természetesen ha az említett kategóriában (főleg ha az alatt :) ) tudnátok ajánlani olyanokat ami inkább megfelelnének, azért külön köszönet! :R :R

    Válaszotokat előre is köszönöm szépen! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    .DLL (#30698), Dorien (#30699):

    Köszönöm a válaszotokat, ez a Takstar HD2000 az most megmozgatta a fantáziámat, főleg hogy Invotone néven megtaláltam a hangszerdiszkontban szerintem baráti áron. :)

    Dorien (#30699)

    Azt szeretném megkérdezni, hogy pontosan mi nem tetszett az AKG 511-ben, miben rosszabb vagy más mint a HD 2000?
    Ezen kívül mik a tapasztalataid a Takstar / Invotone HD2000-el, hangkarakterre melyik fajtába tartozik, felépítésre mennyire tartós? ( a Seni HD 201-es kábelén már 1-2* sikerült átmennem véletlenül görgős székkel de nem volt gond. :) )

    Illetve még annyi kérdésem lenne, hogy ami a hd 2000-nél hátránynak írva volt, hogy egyeseknek kicsi a fülpárnája attól mennyire kell tartani átlag fül esetén? Nekem a HD201-es kényelmes, bár van úgy hogy hosszabb használatkor a jobb fülemet nyomja kicsit, érdekes hogy csak azt... :F

    Előre is köszi az infót! :) :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Közben eldöntöttem, a Takstar/invotone HD 2000-res az eddig az abszolút esélyes befutó, amit itt a fórumon olvastam róla annak alapján nagyon kíváncsi vagyok rá. :)

    Ezért úgy döntöttem, hogy mivel holnap amúgy is Győrben lesz dolgom, ha időben végzek akkor elmegyek a hangszerdiszkontba megnézni :)

    Azt szeretném még megkérdezni tőletek, hogy a hangján túl eme fejes összeszerelési minőségével, tartósságával hogy vagytok megelégedve, illetve mik a tapasztalatok e téren?

    Válaszotokat előre is köszi! :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz .DLL #30770 üzenetére

    Köszi szépen az infót! :R

    Még az a kérdés jutott eszembe, hogy ti hogy látjátok, mekkora különbségre számíthatnék (pozitív értelemben) az Invotone HD 200-től a Sennheiser HD 201-hez képest?

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Ma voltam Győrben a Hangszerdiszkontban, kipróbálni az Invotone HD2000-ret. :)

    Nagyon készséges volt az eladó srác szó nélkül mondta hogy hallgassam meg, és mellé rakott egy Superlux 681-est is, (a sima verzió) így kb fél órát hallgatóztam ott mobilról.

    Kialakításra, strapabíróságra a Superlux sokkal meggyőzőbb volt (fejes, kábel, csatlakozók stb) de hangkarakterben az Invotone jött be jobban, érzetre az jobban passzol azokhoz a stílusokhoz amit hallgatok inkább (New Age, pop),így azt éreztem biztosabb választásnak.

    Szóval most kíváncsi vagyok nagyon az Invotone HD 2000-re, este tesztelem majd. :)

    Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy ez a típus mennyi bejáratási idő után éri el a végleges hangját?
    (Úgy olvastam hogy az AKG 511-esnek pl nagyon kell a bejáratás)

    A másik amit szeretnék kérdezni, hogy a (és előre bocs ha láma kérdés) a fejes használati utasításában (és már előre plusz pont amiért egyáltalán van :) ) az áll, hogy a neodymium mágnes miatt nem érintkezhet magas mágneses térrel a fejes, hogy ez mennyire erőset jelent, pl nekem a számítógépasztalom mellett van az egyik front hangfalam 2db 20cm-es mélysugárzóval hogy annak vihetem a közelébe, rárakhatom-e stb?

    Bármilyen infót előre is köszi! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Időközben volt alkalmam tesztelni az Invotone HD 2000-rest és alapvetően tetszik, de tegnap egy kissé elbizonytalanodtam...

    Az a helyzet, hogy első körben amikor magában hallgattam, nagyon megörültem neki, mert nagyon tetszik a neutrális hangja. :) :)

    Viszont épp tegnap járt nálam egyik jó barátom, akinek jobb füle van, régen DJ volt, és az ő véleménye kissé elbizonytalanított... :(
    Ő azt mondja (bár neki bevallottan inkább a meg eq-zott hang tetszik, nem a neutrális) hogy a hd 2000-nek a hangképében van egy rész, pontosabban a középmagas tartomány, ami mosott, műanyagos, és az rátelepül a magasra is kicsit.
    Ennélfogva ő a Sennheiser HD 201-esemet jobbnak, kellemesebbnek tartja, mert ott precízebben elkülönülnek a hangok, azt mondja ott nincs ez a mosott rész. Bár ő a saját AKG K55-ösénél is jobbnak tartja a hd 201-est ebből a szempontból.
    Mindkét fejest cd-ről próbáltuk, az erősítő direct módjában.

    Ez engem erősen meglepett, mert több helyen is jót olvastam a HD2000-ről, hogy 15-ezres katba is elmagy a hangja stb, hogy nem hittem hogy jobb lesz a HD201....

    Egyedül arra tudok gondolni, hogy még bejáratós, ezért még nem 100%-os a hangja ( hallgatózásig kb 1 órát hajtottam erősítőről, gépen még nem nagyon próbáltam).

    Ti mit gondoltok, ne aggódjak, bejáratás után precízebb lesz az Invotone, mert amúgy szimpatikus fejes, vagy a v karakterből adódóan ő ilyen?
    Illetve mennyi az a bejáratási idő, ami után már nem változik a hangja?

    Ne értsetek félre nem áll szándékomban trollkodni vagy ilyesmi, csak szeretnék képben lenni a két fejes viszonyáról...

    Válaszotokat, és bármilyen infó előre is köszönöm szépen! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Köszönöm szépen a válaszotokat! :R :R

    Teljesen igazatok van, ahogy mondani szokás, "A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el." :D
    De kíváncsi leszek bejáratódás után mennyit változik, úgy látom sokan szeretik ezt a fejest (Invotone hd 2000) ennyi ember meg csak nem tévedhet...

    DBAtti (#30900):

    Nem vettem gonoszkodásnak, :) igazad van ennyi pénzért ajándék ez a hang.

    Csak azért vagyok most gondolkodóban, hogy a Sennheiser HD 201 az kap vegyesen jót is, rosszat is, az Invotonr(Takstar) HD 2000-ről meg csak jókat olvasni ezért lepett meg hogy még van amiben ezek szerint jobb is lehet a hd201... :Y

    Kérlek ne értsétek félre nem bántam meg hogy megvettem az Invotone-t de most szeretnék képben lenni hogy ténylegesen tudásban felette áll-e a hd201-nek vagy nem, és ezért szeretném megkérdezni a véleményeteket, amit ezúttal is előre köszönök! :) :R

    A fülpárnái viszont alapból meggyőzőbbek a hd 2000-nél a hd201-nek ilyen filmréteges szivacs párnái vannak, és 1-2 helyen már kezd töredezni a felülete, bár valamivel több mind két éve megvan, ha ezt vesszük alapul nem vészes. :)

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Elsősorban azokat szeretném megkérdezni most, akiknek szintén Takstar/Invotone HD2000-resük van, vagy jól ismerik a hangját, illetve :R azoknak aki emellett ismerik hang ügyileg a Sennheiser HD201-et is :)

    Korábban írtam, hogy én is vettem egy Invotone HD 2000-ret amit meghallgattattam egy jobb fülű (régen DJ volt) de inkább a színezett hangszínt kedvelő barátommal, és neki a Seni hd201 precízebbnek, részletezőbbnek tűnt, azt mondta hogy a HD 2000 középtartománya mosottabb neki a Sennheiserhez képest...
    Utána meghallgattam én is, de nem vettem észre sok különbséget a kettő között, de ezt annak tudtam be hogy még bejáratás előtt volt.

    Viszont:

    Azóta hallgattam járattam pl. filmet, koncertfelvételt néztem vele, hogy bejáratódjon, és tegnap újfent összehasonlítottam a hd201-el, és már hallom köztük a különbséget, úgy érzem :)

    A forrás cd volt (Enigma MCMXC a.D.)) direct módban azonos hangerő mellett, és most az Invotone tetszik jobban, mintha élettel telibb lenne a hangja mint a Sennheisernek, a hd2000 után a hd201 olyannak tűnt mintha a mélytartomány eltűnt volna, és a közép is egy kicsit mintha semlegesebb magasabb tartomány felé orientált lenne...
    De hangsúlyozom, az én fülemnek az én rendszeremen. :)

    Ezért azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy ti hogy halljátok a HD2000-ret bejáratás után, szóval amit fentebb írtam azok korrekt megállapítások lehetnek, és most kezd úgy szólni ahogy a sok pozitív vélemény után elvárható, vagy csak placebó? :D

    Válaszotokat előre is köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    .DLL (#31135), Dorien (#31137), Bodz (#31141):

    Köszönöm a válaszotokat, így már biztosabban érzem választásom helyességét az Invotone HD2000-el kapcsolatban, :) elég csalódás lett volna ha 7-ezresért veszek egy új fejest, ami semmivel sem jobb a 2 éves Seni HD201-emnél, sőt még veri is a HD201... :D

    De akkor szerintem a bejáratás lehetett a kulcs, mindenesetre jelenleg jobban tetszik a hangja a HD201-nél, bár nagyon kíváncsi vagyok hogy a barátom másodszori meghallgatásra mit mond róla... :) :F

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy a Superlux 681(/B)-t illetve a 662-őt mennyire tudnátok javasolni egy Invotone HD2000 mellé/helyett?
    Otthon zenehallgatásra használnám, hordozhatóság nem fontos, elsősorban pop, new age és hasonló zenékre, illetve koncertfelvételek, filmek nézésére.

    Viszont nem tudom hozna pluszt a HD2000-hez képest, amivel meg vagyok elégedve, szeretem a meleg, tiszta hangját egy Sennheiser HD201-et váltott, de azt már max filmekre használom az invotone után olyan mintha eltűnne az alsóbb tartomány :D

    Válaszotokat, és bármilyen infót előre is köszi! :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz .DLL #47554 üzenetére

    Szia!

    Igazság szerint még gondolkodom hogy lecseréljem-e, mert szeretem a hangját, de gondoltam lehet meg kéne próbálnom egy kiegyensúlyozottabb karakterű fejest, mert az lehet arra amit én hallgatok (főleg vokálisabb zenék, tehát énekhang, középtartomány) jobb lenne mint egy V karakterisztikájú fejes...

    Árban 10k környékén mozognék, max 15k, pl a Superlux 681 EVO is még beleférne, (az most kép alapján egy tartós kialakításúnak tűnik, + szimpatikus a cserélhető párna és kábel is) de nem tudom ebbe az árkatban egyáltalán van-e értelme bármi mást venni nyújtana-e annyi pluszt a HD2000-hez képest hogy megérje megvenni... :F

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Köszönöm szépen az infókat! :R

    Sajnos az IMG Stage Line MD-6800 már túllóg a kereten sajnos, viszont a Superlux 681 EVO-n egyre inkább mozgatja a fantáziámat, annyit már érzek hogy a sima 681-esek szerintem kiestek :D
    Egy Denon házimozi erősítőm van, (ezért is keresek inkább lágyabb, melegebb hangzású hangkeltőket hozzá :) ) és most a HD2000-ret felváltva hallgatom erősítőról és számítógépről is.

    Viszont az még nem tiszta sajnos hogy tud-e annyival többet az Invotone HD2000-nél hogy megérje a dolog.

    Ezért annyit szeretnék még kérdezi, hogy nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok tudnátok ajánlani a HD2000 mellé illetve után a 681 EVO-t?

  • Canonfan

    senior tag

    válasz Dorien #47591 üzenetére

    Köszi az infót, :R valóban megmozgatta a fantáziámat, ma meg is rendeltem a 681 EVO-t, remélem nem fogok benne csalódni :)

    Nekem egy Denon házimozi erősítőm van amúgy, ha rendesen zenét hallgatok akkor arról szoktam hajtani, illetve gépről alaplapi kártyával ha úgy van.

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Múlt héten nekem is megjött a Superlux 681 EVO, és eddig nagyon tetszik. :)

    Tényleg nagyobb a tere, és szerintem szép meleg hangja is van, kb mint az Invotone hd 2000-nek de érezhetően nagyobb térrel :)
    Kíváncsi vagyok, hogy bejáratás után mennyire változik a hangja, és valóban mennyire lesz mélytúlsúlyos, kicsit már érződik, de abszolút nem zavar.

    Érdekes egyébként, hogy amikor a hd2000-ret megvettem, akkor első próbáknál nem nagyon vettem észre különbséget az előző fejesemhez képest (Sennheiser hd 201) ami nem egy nagy szám fejes. Aztán amikor bejárattam akkor már zenére nem is gondolkodtam a hd201-ben, az a hd2000 után olyan volt, mintha a hangkép alsó fele hiányozna. :D
    Itt meg egyből érzem a különbséget. :K
    A legnagyobb meglepetés az volt, mikor az Angol aki dombra ment fel és hegyről jött le c. film zenéit hallgattam youtube-on, és egy youtube-os felvételnél még épphogy használt fejessel olyan dolgokat meghallottam a zenében amiket eddig nem :D

    Plüss párnákkal használom én is már első nap lecseréltem a neten olvasott véleményekre hallgatva, és tetszik a cserélhető kábel és a tároló zsák is, használaton kívül mindig ebben tartom.

    Kinézete valóban nem tükrözi az elpusztíthatatlanság érzését, de remélem odafigyeléssel tartós darab lesz. :)

Új hozzászólás Aktív témák