Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ku-cu

    tag

    Pfu, ez már nagyon off, de milyen a rossz mastering? Most komolyan, divat lett ezt írogatni, de mire gondoltok ilyenkor? (Ha egyáltalán...) Max neked nem tetszik.

    A keverés kritizálását csak akkor tudom elképzelni, ha te magad játszod fel a zenét, van egy pontos elképzelésed hogyan szeretnéd h az szóljon, és a hangmérnök nem tudja ezt megvalósítani. Az megint más kérdés, h gyakran nem is lehet a rendelkezésre álló technikával/pénzzel elérni a kívánt végeredményt.

    Nem szeretnék vitát generálni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • ku-cu

    tag

    válasz RetepNyaraB #31802 üzenetére

    A dinamikatartomány megnyirbálása nekem is eszembe jutott, tudva h az előadók egy része sem örül a dolognak. Másfelől ezt is tekinthetem egyfajta korbéli sajátosságnak. Ki dönti el, hogy az adott felvételnek mekkora dinamikatartománya kell legyen?

    A többi rész szerintem komolytalan. Ha az készítő (ezalatt értem az előadót, hangmérnököt, kiadót) úgy döntött hogy ekkora színpaddal, ilyen hangszínnel kell megszólalnia a zeneszámnak, akkor az olyan. Ha nem tetszik (mert x évvel ezelőtti, más szellemiséggel készült felvételeket jobban tetszenek), nem tetszik. Innentől kezdve a kritika olyan, mintha Leonardo színkeverését tartanád rossznak, mert szerinted túl koszos a Mona Lisa háttere, meg különben is, a Botticelli mennyivel tisztább színekkel dolgozott. Egyszerűen nem látom az objektív mércét a keverés minőségének megítéléséhez.

    Felvételi hibának a recsegést (ill minden oda nem illő, zavaró hangot--ezt is csak bizonyos műfajokban :) ) tudom elképzelni, elfogadni. Valljuk be, ez a modern felvételeknél nem túl gyakori.

    Csak hogy lezárjam a gondolatsort. Az egész onnan indult, h időnként leírásra kerül, h xy rendszeren, z hall különbséget az mp3 és a HDaudio között, "persze ha rosszul masterelt a felvétel akkor mindegy". Ezek szerint a manapság rögzített felvételeknek kb mindegy h milyen digitális konténerbe kerülnek, mert a keveréskor eltűnnek azok a nüansznyi "részletek", amik csak egy nagyobb felbontású hanganyagon lennének hallhatóak? Ezt elképzelhetőnek tartom, de nincs tapasztalatom.

Új hozzászólás Aktív témák