Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az utóbbi 8 évben rengeteg különböző IEM fülesem volt, 5-től 13 ezer forintig terjedő skálán, de most úgy érzem, hogy mégis áttérnék a fejesek világához. Idáig egy 10 ezres Sony XBA-C10 armaturás füles vitte a prímet és azóta kicsit elkeresett vagyok, hogy nem kapom vissza azt a dinamikát, csak sokkal drágábban kapnék meg fülesben (vagy sehogy).
    Szóval napi 2,5 órát utazok, bkv, metró, busz stb..
    -Tehát alapvetően utazásra kéne, így circumaural és zárt jönne szóba.
    -Fontos lenne, hogy kiegyenlített hangása legyen, szép részletező középtartománnyal, illetve nem tolakodó magassal (legutóbbi sony mdr-ex650 fülesemet azért tudtam alig használni, mert elviselhetetlen volt a fülemnek a magas rock zenénél, magasabb hangerőn)
    -A határ 25 ezer forint körül lenne. Ha használtat lehet javítani/van hozzá alkatrész, (pl. ha kábel törik vagy bármi baja van) akkor jöhet az is nyugodtan, a jobb ár/érték arány reményében.
    -forrás jelenleg nexus 4, de tisztában vagyok vele, hogy váltanom kéne és tervben is van egy normálisabb eszköz forrásként.

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz .DLL #47696 üzenetére

    Köszi, ma útba esett egy bestbyte és egy mediamarkt hazafelé, bestbyte-ba még volt is Sennheiser meg ATH (igaz nem olyan ami keresek pont de azért mégis..) és először is elkeseredtem, hogy semmi normális nincs kirakva, utána megpillantottam egy Sennheiser Momentumot, mondom ezt kipróbáljuk... Közvetlenül előtte a sony ex650 volt a fülemben. háát.. rocknál/akusztikusnál olyan hanghatás ért mintha egy sima IEM fülest behelyezett állapotból kihúznék pár miliméterre. Dobozhang, máshogy nem tudom megfogalmazni. Ezt nem csak a mélyek miatt mondom, hanem az egész hangképre értendő. Forgattam, mondom hátha fordítva vettem fel, pántot igazgattam.. Igazából elkönyveltem annak, hogy ez biztos supra-aural volt, mert igazából elég aprónak tűnt és nem úgy érzékeltem mintha a fülem benne lenne a párna mélyedésében és tökéletesen körbeölelné. Aztán itthon elolvastam, hogy ezt circumauralnak számít mégis. Még azt se mondhatom,hogy telefonom lenne a hibás, mert 18 Ohm-os ez a fejes. És 88k. :Y Úgyhogy velem lehet a hiba.
    Még az MM-ben fintorogva le vettem egy tucat sony-t (mdr xb450) és azt vettem észre, hogyha egy határozott mozdulattal mindkét oldalon odaszorítom jobban a fülemhez, akkor egész jó lesz.
    A kérdés inkább az lenne, hogy van-e esetleg bp.-n bolt, ahol tényleg nagyobb választékban kipróbálhatóak a fejesek, mert a multikkal nem mentem sokra..

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz schawo #47707 üzenetére

    Valami más lehet itt a probléma, mert egy Sony XBA-C10 is bőségesen elég volt nekem, amire a füles topikban kimondottan fújjoltak, hogy mennyire kevés (nekik) a basszus. Nem szoktam sem EQ-zni, se semmit csinálni a zenével, és nem is szeretem a jellegzetes huppogós basszusos, közízléses "V" hangképre behangolt hangkeltő eszközöket.
    Álltak már mögöttem, úgyhogy nem volt nagyon módom tökölni vele, hogy mi lehet a probléma, de nem hagyom annyiban, mert ez nagyon fura.

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz Tulku #47728 üzenetére

    Tegnap megnéztem a bestbyte honlapját és rájöttem, hogy én az on-eart próbáltam fel. :B
    Majdcsak sikerül kipróbálni egy-két circumaural-t. :D
    Fejhallgatópláza nevű bolton kívül tud még valaki valamit mondani ahol lehet próbálgatni? Mondjuk egyre jobban használtban gondolkozom, csak előtte hallgatóznék..

  • Akos1994

    aktív tag

    Nah, ma elmentem a fejhallgató pláza nevű boltba próbálgatni. A momentum on-earhez képest mindegyik részletezőbb volt, lehet ennek a hiányát érzékeltem dobozhangnak. Sokan itt félreértették és azt hitték, hogy nekem a mély ami kevés (és aláírom, hogy hülyén is fogalmaztam meg) de csak úgy szimplán nem tetszett az egész. Viszont, a telefonom (nexus 4) harmatosan gyenge lehet, mert konkrétan mélytartományban egyik fejesnél se volt érdemi különbség. Igazából a sony fülesemnél (32 Ohm és 105dB/mW) is van, hogy egyik-másik halkabbra masterelt vagy vinyl rip-es felvételnél elfogy a hangerő. Itt meg 3× akkora drivereket kéne mozgatni..
    Tapasztalat:
    Audio technica M50x --> Nekem eléggé V-karakter, kicsit sok magas, közép tartomány nem jött be.
    Yamaha HPM-300 --> túl sok magas, ez már bántotta is a fülemet.
    AKG K550MKII --> Iszonyat nagy buflák párnák, kényelemre ez volt a legjobb, viszont hangra nekem semmi különös. (de vegyük figyelembe hogy a leggyengébb láncszem a forrás volt nálam..)
    És akkor a végén csak úgy elkeseredetten leemeltem egy Audio Technica M40x-et, nem tudtam, hogy ez ennyire jobb lesz, csak azt néztem, hogy olcsóbb, és egyből azt hittem, hogy "gyengébb" is. Hát nagyon nem. Itt volt végre a legtermészetesebb és zeneibb a középtartomány, és a magas se volt tolakodó, csak pont amennyi kell. Ha nagyon bele akarnék kötni, akkor kicsit lehetett volna melegebb hangzású, egy nagyon picit steril volt. De végre élveztem a zenét. :)
    Nem akartam előre motyót venni hozzá, de úgy néz ki kénytelen leszek valami hordozható erősítőre előre beruházni, mert ha érne is valamit a telóm akkor észrevennék egy ilyen púpot az M50x-nél.
    Az orthodinamikus fejesekre is ilyen naturális/középorientált hangzás jellemző mint ami nekem tetszett?

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz Tulku #47797 üzenetére

    Tisztában vagyok vele, hogy egy telefon nem tudja meghajtani ezeket, már eleve úgy mentem be, hogy csak 18-32ohmos fejeseket próbáltam, de még az is sok volt neki. Mint írtam, terveztem hozzá erősítőt vagy egy normális DAP-ot, de előre nem akartam beruházni rá, ezért maradt próbára a telefon. Erősítőjük egyébként nem volt kiállítva, rá is kérdeztem és azokat nem is lehet kipróbálni..

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!

    Lehet, hogy volt már kérdés nem egyszer, de nem nagyon találtam konkrét infókat.
    Jövőben tervezem egy fejes beszerzését, zárt, circumaural kivitelűt..
    Körülbelül hol van az a impedancia/érzékenység határ ameddig használható egy fejes utcán is egy olcsóbb átlagos DAP-al, külön erősítő nélkül? (Pl. Sansa clip/xDuoo x2 stb)

    + még egy kérdés: Egyszer már hallgatóztam egy boltban, ott az Audio Technica ATH-M40X jött ki győztesen, bár akkor még forrás hiányában szinte egyiken se volt mélytartomány. De a 40x érződött a leginkább kiegyenlítettnek, a többi vagy nagyon V karakter volt vagyx sok volt a magas.. meg kb ennyi is lenne a max amit költenék a dologra (30-35k). Érdemes ilyen minimál/budget utcára hordozós setuphoz régi, használt, de felsőbb kategóriás fejeseket nézni? Csábítanak a régi darabok, de nem tudom, hogy alkatrészellátás terén mi a helyzet..

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz Samtya #56420 üzenetére

    Köszi, igazából nem abszolút felső kategóriára gondoltam, csak ár/érték arányban jobbra.
    Vagy akkor fogalmazhatunk úgy is hogy vintage, ha már pont erről van szó.. :B
    Pl. [ez] vagy emez (mondjuk nekem az utóbbi már nem ér meg ennyit, hiába szép az állapota..)
    Ezeket most csak példának kopiztam be,hogy érdemes-e hasonlókra vadászni..

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz Samtya #56427 üzenetére

    Köszi, a Pio-ról én is láttam már Bodz hsz.-ét, várom is, hogy mi lesz a beszámolója róla. :K
    Igazából volt már jó néhány fülesem az évek alatt egészen budget kategóriától 25k-ig, azt hiszem kialakult már nálam, hogy igazából mi is az a hangkép amit szeretek/keresek és csak azért vállalkoztam volna a használt fejes vonalra, mert újonnan sincs lehetőségem mindent kipróbálni ami szóba jöhetne..
    Hallgatott zene főként rock/alternatív/akusztikus/hangszeres zenék (+ néha pici metál), magas tartományra elég érzékeny vagyok, utálom ha tolakodó vagy (számomra) fülsértő. Középtartományt szeretem ha hangsúlyos, azt is megbocsájtom ha kiemel kicsit 150-500hz tartományban, szóval a meleg, "zenei" hangképet részesítem előnyben, és azt se bánom ha ennek kárára kicsit kevesebb a szubbasszus tartomány. Pl. volt egy Sony XBA-C10 armatúrás fülesem, az maga volt az álom, olyan szép énekhangokat életemben nem hallottam.. aztán lecseréltem egy MDR-650EX-re, az mint kiderült (..pedig nem ezt írták róla..) eléggé V karakter, szenvedtem vele félévet, nem sikerült megszokni, nulla közép, sok mély, sok magas. Nagyon zúzós számoknál talán jobb volt, de amúgy élvezhetetlen volt számomra.
    Most újra egy Sony XBA-1-em van (armatúrás ez is) és újra boldogság. Kellemesen meleg hangkép, visszafogott magas tartománnyal.
    Füllhallgatós körökben ezek abszolút nem számítanak mély túlsúlyos daraboknak, bár lehet akkor ki kéne próbálnom fejesekből is néhányat, hogy el tudjam dönteni mi is kell nekem..

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ma ellátogattam egy boltba pár fejes kipróbálására, és az alábbira jutottam, bízok benne, hogy így hátha tudnátok segíteni, hogy milyen irányba nézelődjek tovább..

    AKG K550 - Elég nagy csalódás, nagyon kevés mély, nagyon minimális izoláció, laza is volt a fejemen.. Egyébként pöpec, de inkább csak klasszikus zenére talán..

    Audio technica m40x - Olyan zenéknél ahol kicsit kevés szokott lenni a mély még pont jó,de máshol már sok, és mintha nem csak a szubbasszus tartományba lenne sok, hanem rátelepedne a hangképre. Énekhangok mintha nem minden műfajnál lennének természetesek, mintha nagyon kiemelnének és magasba húznának.. A kiemeléssel nem lenne problémám, csak valahogy mégse jók. De ez már sokkal jobb volt mint a k550, és jobb izolációval (bár jó lenne ha még több lenne)..

    Grado SR80 - Nah itt kerültek helyre az énekhangok, viszont mintha a részletek elvesznének, hangszereket nem olyan jól szeparálta az előzőekhez képest.. Izoláció nulla az on-ear mivolta miatt (lehet ezért mosódtak össze a részletek mert háttérben más zene ordított..) Hazaérve próbáltam méréseket összehasonlítani, de nem bírom eldönteni, hogy itt miért természetesebb az ének..

    Most nem igazán tudom,hogy hogyan tovább, sajnos több nem volt a demó falon ami szóba jöhetne, csak kommerszebb on-ear darabok...
    Beyer DT770 (32ohm) érdemes lenne kipróbálni? Mérések alapján ott mintha a mély tényleg csak a szub tartományban lenne kiemelve.. Viszont lehet ott a magas ugyanúgy sok lenne..
    Esetleg még valami tipp?

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz Samtya #56492 üzenetére

    Samtya, Kromatika: Köszi, megpróbálom majd ezeket is kipróbálni. :)

    Valaki esetleg tudja, hogy a Hangbarlang nevű hely létezik még?

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!

    10 ezer forint alatti kategóriában zárt fejesek közül Takstar HD2000-t vagy Superlux HD662-öt érdemesebb választani?
    Magas többlet eléggé zavar, ha jól olvastam abból sajnos mindkettő érintett..
    Középtartománynak örülnék ha hangsúlyosabb lenne, fontos a jó izoláció, illetve a zártsághoz képest minél nagyobb tér is jó lenne..

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz Spíler #58378 üzenetére

    Spíler, Dorien: Köszi, akkor a a Takstar/Invotone lesz a befutó, nagyon zajos környezetre ( BKV/Volán 30-40 éves buszai/MÁV) úgyis IEM-et használok, ez inkább csak szolidabb zajok kizárására lenne, illetve hogy a többi embert ne zavarjam.. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák