Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz W.Wilson #53124 üzenetére

    Repülőre mondjuk egy aktív zajszűréses fejes (Bose QC35 például) tökéletes, de szeretném kihangsúlyozni, hogy ezek nem ipari hallásvédelmi eszközök, és nem helyettesítenek egy megfelelő hallásvédelmi dugót/fülvédőt.

    Egy profibb fülvédőnek a passzív csillapítása ilyen 25-27dB körül van, amit mondjuk passzívban egy CIEM tud inkább, amire még rá tudod venni a normál fülvédőt, ami szintén hasonló csillapítással bír. A kettő együtt már elég korrektül használható, illetve a CIEM önmagában repülőn is.

    Az aktív zajszűrés jó, de csak bizonyos körülmények közt működik hatékonyan, és amellett ugyanúgy beenged hangot, illetve a zajszűrésnek magának is van tipikus mellékzaja (ahogy fáziskésésben van az ellenhullám az eredeti hanghoz képest). Lehet, hogy megszokható, de nekem fárasztó volt repülőn órákon át a QC25-ben ülni, néha inkább levettem, a nagyobb zaj ellenére is.

  • Tulku

    veterán

    válasz W.Wilson #53124 üzenetére

    Nem fejhallgatót ajánlanék (pláne nem telefonhoz)

    Már említették...CIEM...27-30 db csillapítás de Custom Art lengyel cég csinál szilikonost 30 db minimum értékkel...

    Nos én dolgoztam egy gázturbina alatt (Újpesti erőmű) és ott egy jól izoláló fülesre húztam rá a fülvédőt...ha egy ilyen CIEM-re még egy fülvédőt is ráhúz az ismerősöd, akkor garantált a külső zajok kiszűrése....

    CIEM itthon is kapható...Microsonic csinál ilyet, de az előbb említett Custom art muzikálisabb sokkal...egy 3 driveressel el lesz az ismerős egy jó ideig...

Új hozzászólás Aktív témák