Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    válasz p_adam #98039 üzenetére

    Pontosabban az sr7 (gen1) és sr9 modelleket hallgattam csak, viszont több igen drága rendszeren. Blue Hawai, Woo Audio, MSB Tech. Az erősítő szettek 8k -160k euro közötti árban mozogtak.
    A 7 és 9 fejeseket a Blue H.-val a Jade2 szett mellett tudtam meghallgatni.
    Nem volt hosszas hallgatózás, de akkor ott a Hifiman cucc jobban tetszett, ártól függetlenül (ami bő ötszörös egyébként).
    Egy hosszas hallgatózás lehetséges más eredményt hozna, jól ismert zeneszámokkal. Viszont akkor itt mégis figyelembe kell venni az árakat, mert ha ekkora árkülönbség mellett erre van szükség, hogy dönteni tudjak, akkor ez megint a Jade2 felé borítja fel teljesen a mérleget, nem is csak billenti.

    Azt hozzá kell tennem, hogy az elektrosztatikusok nem az én világom, azon fejesek és rendszerek alapján amiket eddig soroltam. Egyedül a sebességüket találom imponálónak, de számomra nem nyújtanak igazi zenei élményt. Száraz, érzelmetlen-közömbös amit kaptam tőlük, meg valahogy sosem volt eléggé sima, folyékony a hangzás.
    Egyébként tonalitásban a 7 kicsit jobban tetszett a 9-nél, viszont a Jade2 tonalitása mindkettőnél jobb számomra (a kettő között van kb.), illetve azt találtam a legkevésbé száraznak, meg azzal nem is volt igazán gondom a kissé közvetlen hangzásán kívül. Azt viszont csak saját rendszerében hallottam.

    A Voce az sr9-re hajaz. Nem sokat foglalkoztam vele, nem is tudom mi volt alatta, az is száraz nekem.

    Így talán el tudod helyezni valahol a Jade kettőt ameddig nem tudod meghallgatni.
    Ezekkel az elektrosztatikusokkal van tapasztalatom csak.

    Hogy mikor fog szétesni passz.
    Ezen szempontok alapján a mai fejesek közül Finalt kell venni. Túléli a konstrukció a természeti csapásokat is, csak a párnákat kell rajta tartós bőrre cserélni.

    #98041fattyu
    :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák