Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #LittleG

    csendes tag

    válasz Gzula[HUN] #89648 üzenetére

    Köszönöm a segítséged. Tegnap még én is nézelődtem kicsit, de azt hiszem, hogy a Sony MDR-1AM2 fejhallgató lesz a nyerő választás, főleg, hogy Amazonon most le is van értékelve.

    Ami viszont még egy picit visszatart a megvásárlásától, hogy akárhogy is néztem, nem találtam infót a vezetékre (vagy a vázra) épített potméteres hangerőszabályzó meglétéről. Illetve találtam, de azon források szerint ilyennel nem rendelkezik ez a fejhallgató.

    Most ez tényleg így van?

    Azért egy ekkora árkategóriában lévő fejhallgatónál szerintem elvárható lenne egy potméteres hangerő vezérlő, ami egy 2 000 forintoson is megvan már.

    Vagy csak én élek tévedésbe, és mindenki, aki ilyen normálisabb fejhallgatót vesz, már a Windows hangerőcsuszkáját kell használnia? :(

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • Piftuka

    veterán

    válasz Gzula[HUN] #89648 üzenetére

    "Nyilván, ha az EVO mélyei se jöttek be, akkor nem lesz a Te világod."

    Hát nem. :N Fiatal koromban én is az erőteljes basszus hangzású (valójában "V" hangképpel rendelkező) fejhallgatókat, és fülhallgatókat használtam, és kedveltem.

    Aztán egy cimborától kölcsönkaptam pár hétre egy "Sennheiser HD-540 Reference II" fejhallgatót, ami új távlatokat nyitott meg.

    Különösen hasznos volt a saját stúdiófelvételünk kontrollja, a Mastering során. Akkor szerettem bele a nyitott, szellős, alapvetően kiegyenlített módon szóló fejhallgatókba. (Tudom, a magas tartomány egy részén emel, de a zenétől meggyengült magastartomány-hallásom miatt ez még nem is baj.)


    "Egyébként mit szeretnél, mert csak annyi jött le, hogy az Omnitrinic után érdeklődsz?"

    Viszonylag rég óta egy "Beyerdynamic DT-880"-at. Már többször "nekifutottam", de aztán mindig más volt a prioritás.

    Azért ~60.000 forintot nem olyan könnyen "kapok elő a mellényzsebből".
    Éppen emiatt megrültek fel (szintén időről-időre) az olcsóbb alternatívák. Amelyek ilyen-olyan okokból végül is nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket.

    Szóval lehet, hogy tovább nem is kísérletezem...

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák