Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Exodius #84070 üzenetére

    Miért nem Te írsz valami általános összefoglalót?

    A hozzáállásod rendben van, ami szerintem még fontosabb is, mint a vélt/valós tárgyi tudás. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Exodius #84070 üzenetére

    A hifiben egyetlen dolog egyértelmű, az, hogy a hifiben SEMMI sem egyértelmű. Nincs megoldás, nincs axióma, nincs törvény. Káosz van, statisztikai valószínűségekkel és szórásokkal.
    Ezt érdemes tudomásul venni, ha nem akarod állandó frusztrációban leélni az életed hifis részét.
    A hifi még a művészetnél is nehezebb elméleti terep, mert természettudománynak, műszakiságnak kéne kiegyeznie benne társadalomtudománnyal, esztétikával. Ne várd, hogy ez valaha sikerülni fog. Lebegtess.

  • Dorien

    veterán

    válasz Exodius #84070 üzenetére

    Mikor fiatal és naív voltam én is azt hittem, hogy lehet találni egyetemes "jót", "helyest" és "arany középutat" mindenben, ami mindenkinek jó. Mostanra megtanultam, hogy az emberek nagyon különbözőek és sokszor teljesen más dolog fontos nekik, mint másoknak. Ez a Hi-Fi-ben is így van.

    Kicsit sarkítva ott lesz...
    - a komolyzene hallgató, akinek az lesz fontos, hogy a hangszerhangok jól elkülönüljenek egymástól és valósághű tónusban szólaljanak meg.
    - a rocker, akinek az kell, hogy az elektromos gitár olyan agresszíven zúzzon, mint a koncerten és érezze a dobok ütését (ha a gyomrán nem tudja, akkor legalább a fejében).
    - az elektronikus zene kedvelő, akinek a mély a mindene, a legalsó szub-basszust is érezni akarja, a többi hangtartomány jelentősége eltörpül ehhez képest.
    - a jazz kedvelő, aki visszafogott, semmiképp sem szúrós magastartományt szeretne, hogy órákig nyugodtan tudjon zenét hallgatni a foteljében.

    Szóval igazából nincs más lehetőség, mint "haladni a felfedezés rögös útján." © Bodz
    Most ez a 3 fejes van nálam napi használatban:

    AKG K702: Ezt csak a PC-vel használom a sötétítős, melegítős nagy lánccal (Starting Point DAC 3, Sense V1). Nyitott, plüss párnás, teljesen elfér benne a fülem, nyári melegben sem izzadós darab. Hangban kicsivel jobban szerettem az AD900X-et és HE4XX-et is, de ez sem marad el sokkal tőlük és kényelem szempontjából hosszú távon talán ez a legjobb.

    Final Sonorous III + Final A párna: Elsősorban az xDuoo X2 DAP-ról hallgatom (most is ez szól [link] [link] [link] ). Ez az a fejes, ami szerintem a legtöbb ember igényeit kielégítené, 150e Ft alatt én még csak megközelítően sem hallottam ilyen jó fejhallgatót. Könnyen hajtható, zárt, robusztus, tökéletes hosszúságú és anyagú kábel, kényelmes, nagy térrel, feszes mélyek, nagy felbontás, nagyon realisztikus hangszerhangok, egyszerűen minden a helyén van.

    Focal Spirit One S: Ezt is az xDuoo X2-vel hajtom, ha utazom. Nagyon korrekt kis kemény tokja van, elfér benne kétféle kábel + a DAP is. Zárt, könnyen hajtható, feszes mélyek, nagyon eltalált tónus, órákig tudom élvezettel hallgatni. Van egy kis koszos, szemcsés érzet a hangjában, ami még egy lapáttal rátesz a dögösségére.

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Új hozzászólás Aktív témák