Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ribizly

    veterán

    válasz Dorien #78456 üzenetére

    Ezt cáfolnám. A HD600 (HD650 meg főleg) éppen csak cincogott laptopról. Telefonról már volt éppen elegendő hangerő. SMSL X4-ről már volt (egy leheletnyi) tartalék is a hangerőben, de még messze nem volt elegendő a fejes meghajtáséhoz. Logilink UA0211-ről már volt valamennyi ereje is, de az is kevés, pedig külső táppal is meg van már támogatva.

    [ Szerkesztve ]

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • Beri

    addikt

    válasz Dorien #78456 üzenetére

    Azért itt baromira kíváncsi lennék a miértekre. Gyártófüggő, hogyan mérnek? Frekvencia függvényében máshogy viselkedik a hangszóró? Olvasgattam erről innen-onnan, de mindig mást használnak példának, meg alapnak, és így nehéz.
    Autóhifivel sokkal egyszerűbb volt (voltak idők, amikor abba borogattam pénzt, most már nem lenne szívem szétvágni az autót miatta, meg a gyári bose se annyira szar, hogy legyen elég motivációm, pedig még nagyon sok cucc megvan a régebbi rendszereimből). Sokkal kisebb a szórás ellenállásban, erősítőket tudod hidalgatni, etc.

    Amúgy pont azt nézegettem, milyen DAC-AMP kéne, hogy ne kelljen kompromisszumot kötnöm valami highabb-end fejessel sem, ha feljebblépnék. Szeretném, hogy 600 ohm se legyen kihívás, ha úgy adódik.
    Pl. a HD650-et tartom értelmes következő lépcsőnek (közben lett egy 598-am), mert a 800 már szürreálisan sok pénz használtan is.
    Nyomkodtam sokat a delejkalkulátort és jellemzően akkora számokat köpött ki ezekhez a sokszázohmos fejesekhez, hogy a korábban emlegetett erősítő 85mW@32ohm-ját kevésnek lássam (innen indult a beszélgetés).

    eladó Aromamizer RDTA V1

Új hozzászólás Aktív témák