Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Samtya

    senior tag

    válasz IO.sys #70591 üzenetére

    A HD555-öt már régóta nem gyártják, tehát újat nem találnál belőle. Egyébként hangzásra kb ott lenne, ami neked kell. Kifejezett középtartomány, nyitotthoz képest mégis jelenlévő mélyek, de nem a legalja, inkább csak középmélyek. Némileg visszafogott magasak. Átlagos hangkártyáról is elmegy, viszont egy idő után kétoldalt a műanyag pánt elkezd repedni.
    Ez az idő már eltelt, de van utódja HD559 néven. Jó áron van a szeria többi tagjához képest és nem is nagyon marad el tőlük, sőt vannak bizonyos előnyei is, például a kiegyenlített hangzás vagy a kellemes tapintású párnázat.
    A hangkártya igény attól függ, hogy milyen fejest veszel, az 559 elmegy még alaplapiról is. Később külső hangkártyán vagy fejhallgató erősítőn is elgondolkodhatnál.

  • andrasth

    tag

    válasz IO.sys #70591 üzenetére

    Van HD555-öm, belépőszinten jónak mondható hangja van. Arányaiban élvezetesen adja elő a műsort. Persze lehetne picit részletesebb és a basszus legalja szerintem hiányzik. A tere elég szűk, még úgy is hogy 2 habszivacs betét kiiktatásával növelni lehet a gyárihoz képest. Ezzel nyitottabbá válik, és értelemszerűen kifelé is hangosabb. Plüss párnás, kényelmes, hosszan viselhető, hallgatható, könnyű darab. Én szeretem. Kifutott modell, de aprón láttam gombokért... (nem az enyém). Tegnap lőttem egy Takstar Pro 82-őt, az sem rossz 20 pénz alatt. Mély kiemelt, és a középtartomány tetejében van egy beszakadás, ami EQ val gyógyítható, de nem vész. Részletességben jobb mint a HD555 és a tere is nagyobb. Van rajta oldalanként egy-egy basszus módosító kapcsoló, amivel teljesen zártból lehet nyitottá (félig nyitottá?) tenni, de én ezt hanyagolom, a legenyhébb állásban van a legelfogadhatóbb minőségű mélye de még így is sok. Hangerővel vigyázni kell, mert combosabb erősítővel könnyen kukázni lehet, de szerintem ahhoz már elég sokat kellene innom, bőven vannak tartalékai az én tűrőképességemhez képest.:) Nagyon kényelmes, puha műbőrpárnás, könnyű darab. A Sony MDR-1A koppintása.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák