Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ribizly

    veterán

    válasz kromatika #65441 üzenetére

    Érdemes lenne egy HE400S-t vagy HE4xx-et is meghalhatnod még, mert kicsit azért más, de lehet azokon is találnál fogást. A HD600 nekem is meghatározó élmény volt. Amíg azt Nálad nem hallottam (csak review-kat olvastam meg néztem), addig azt hittem ez is csak valami hype-olt cucc. Majd úgy mellbe vágott az élmény, hogy "gyorsan" meg is vettem Tőled. :U
    Később persze kiderült, hogy hiába minden tudása én egy kicsit mást keresek, de bárki is kezdjen el ezzel az audio témával foglakozni egyszer egy HD600-at össze kell hallgatnia a saját aktuális fejesével. Onnantól mást kezd majd keresni és hiányolni nagyon sok fejesben. :D És kb sejteni fogja az audiofil közösség kifejezéseinek többségéről, hogy mit jelentenek. ;]

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • #56474624

    törölt tag

    válasz kromatika #65441 üzenetére

    Mennyivel jobb is egy tartalmas középtartomány, mikor a csembaló nem csak cincog valamit, hanem szépen megtestesül, tartalmas a hangja, nem csak úgy ott van, mint valami hangeffekt, hanem mondanivalója van, és tisztán hallani a finomságokat a hangjában. Össze sem lehet hasonlítani a vintage DT990 és K550 (de akár mondhattam volna akármelyik mostani DT770-változatot is, és még rengeteg fejhallgatót a kategóriából) középtartományát. Miközben ha az ember a netről különböző topikokból tájékozódik, legtöbb ember nem szól rosszat a K550 közepére, mintha alapvető lenne, hogy az jó, mint pl. ebben a tesztben is:

    Kedvencem az akusztikus gitár volt, de a zongora is pontos, összeszedett hangélményt nyújtott.
    Ének esetében természetes a hangja, bár a közepes frekvenciatartományokban könnyebb ezt a tiszta hangzást elérni.

    Vagy úgy hazudik ez a teszt, mint a politikusok. Vagy fogalmuk sincs róla, mi a high-end, milyen a valóban jó középtartomány, és hogy mi a zenei élmény. Nem hangélmény, mint ahogy itt fogalmaztak, hanem zenei élmény, mert anélkül megette a fene az egészet.

    Szó, mi szó, manapság a középtartományról kevesebb szó esik, talán az átlag zenei ízlésnek köszönhetően, de hangdobozból is igencsak magas árkategóriában kellett nézelődnöm a maiak között, ami már mutat valamit a középtartományban. Míg egy jobb régi vintage doboznál néhány tízezresért megkapom azt a középtartományt. És nem, nem azért jobb, mert esetleg azoknál lekerekített/hiányos a magas, attól önmagában nem lesz jó a közép, magával ragadó pláne nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák