Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorien

    veterán

    válasz niof #65414 üzenetére

    Nekem addig volt szájtátós a HD650, amíg nemigen hallottam mást. :) Ha ma felrakom (a barátnőmé, én már rég eladtam volna :) ), akkor nem a mélyek mennyisége zavar, hanem a magas hangok háttérbe szorulása és az unalmas, nem ütős hangzás. Ennek köszönhetően viszont szinte korlátlan ideig hallgatható, sosem fáraszt. Az ATH-R70x hangja nekem sokkal kiegyensúlyozottabb és élvezetesebb: csak egy lehelletnyi mélytöbblettel rendelkezik és a magasok sem konyulnak le olyan gyorsan. Amiről hallgattam, sokkal feszesebb is.

    Ba cy lus: A DT770 Edition 32 ohm az eredeti plüss párnával szerintem enyhe V, de inkább a magasok a hangsúlyosabbak, tehát enyhén világos.

    emiki6: Mi az a tökéletes zárás? Hány Newton erővel kell ahhoz nyomni a fülpárnákat? Milyen fejméret kell hozzá? Európában, Amerikában vagy Ázsiában?

    [ Szerkesztve ]

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • ribizly

    veterán

    válasz niof #65414 üzenetére

    Pontosan. Igazából akkor van mindezeknek értelme, ha már mindenki hallott x alapnak tekintett fejest (pl. HD600, DT770, DT880, SRH840, K240, HD681 EVO), mert akkor azokhoz képest lehet a karaktert, teret, résztelességet, stb.-t megmondani. És akkor már lehet "vakon" ajánlani fejeseket megadott számlista alapján, hiszen leírható és megérthető, hogy ki mit hall abban és azt a chart-ok is reprezentálni tudják... ;)

    Más
    A Meze 99 Classics-ot elkezdtem tweak-elni az ultragagyi PulseAudio-s EQ-val. Eddig ez lett belőle:

    Így már egészen le lett törve a mélytúltengése, de ha van valamiben komolyabb, akkor az még oda tud csapni, csak nem fedi el a részleteket. Persze így most kicsit előrébb is került a közepe.
    Még annyit sikerült megcsinálni végre, hogy a DAC-ot sikerült 24bit/192Khz-re belőni ennek a segítségével.

    [ Szerkesztve ]

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Új hozzászólás Aktív témák