Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Deadzone41 #4069 üzenetére

    Nem, másképpen. Sok mindennel kísérleteztem, és a zsepi nem a legjobb megoldás. Viszonylag gyorsan veszít a térfogatából, meg egyéb gondok is vannak vele. Nagyon sok felállást kipróbáltam már, és mostanra állapodtam meg, szerintem ez marad a végleges felállás: papírszatyor madzagszerű füleit használtam fel (tulajdonképpen egy szövet madzag), ezek fél centi átmérőjűek és tömör, hengeres kialakításúak, nem veszítenek a tárfogatukból. Ebből vettem két darabot, mindkét oldalra egyet, és csak félkörben, és csak függőlegesen, a hátsó oldalra. A koncepció az volt, hogy reprodukáljam a többi döntött driveres AT kivitelezését, és így sikerült. Ha mindkét oldalra teszek (tehát körben), akkor nagyobb lesz a tér, viszont távolabb is kerül minden (veszít a lendületéből és a közvetlenségéből), illetve a magasakat előtérbe helyezi, kicsit dominánsak lesznek utána. Ha túl vastag a helykitöltő anyag, az sem jó, eleinte lenyűgöz a tágas tér, de aztán jönnek vele negatívumok is. A fenti megoldással viszont elértem az arany középutat: még mindig közvetlen és energikus, de az alapállapotban érezhetően tágasabb és mélyebb a tér, és a magasakat sem bántja, legalábbis nincs szignifikáns változás. Minél nagyobb a belső tér (vagyis minél messzebb kerül a driver a füledtől) annál kevesebb lesz a mély és hangsúlyosabb a magas tartomány. Ha bedöntöd a füledre merőlegesre, elvileg az a legideálisabb állapot, legalábbis AD2000-rel erre jutottam.

    A fenitek fényében nálad szerintem túl vastag a helykitöltő anyag, az elhelyezést nem látom egyértelműen, de ha hátul van félkörben, akkor szerintem ez a jó irány, csak vékonyabb és tömörebb anyaggal is érdemes lenne megpróbálnod.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák