Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • assemble

    addikt

    válasz dudika10 #35220 üzenetére

    Koszi a valaszt :)
    Megmondom oszinten, nem nagyon ertek a dologhoz, nem vagyok benne biztos, hogy jol ertem, amit mondasz (illetve valszeg nem jol ertem :) ). A 4 pines XLR-t ugy erted, hogy egyetlen 4 pines XLR ami szetegazna es a fulesbe menne szimmetrikusan 1-1 oldalrol? (kb mint ez csak a masik oldalra, tehat a fulesbe menne? (szerk: mint ez?)) Es miert kene ketfele XLR-jack atalakito, milyen a "sima"? Vagy csak ugy erted, hogy 6,3 mm-es, amit 3,5 mm-re kell meg atalakitani?
    6-8000 ft meg nem lenne sok (foleg h a hd595 mostani ara siman 50k felett van), a kerdes inkabb tenyleg az, hogy ennel a fulesnel megerne-e vele veszodni. Egyre inkabb ugy latom, hogy nem :) Szimmetrikus 595 szerintem nem letezik, ahhoz mar gondolom nem csak kabelezni, hanem furni-faragni kene, olyat pedig nem hiszem h akarok csinalni :)

    A meghallgatasnak mas fejhallgatoval is lenne valami ertelme, mondjuk ugy ha meg tudnam hallgatni unbalanced es balanced kabellel is, talan onnan is valamennyire latnam, hogy mennyire kellene nekem ilyen. Vagy/es persze ha olyan fulessel hallgatnam meg, ami vetel-eselyes lenne, akkor magat a fulest is tesztelhetnem vele.

    kammerer: azon kivul, amit az mp3 lejatszok topicban eddig elmondtam rola, sok mast nem tudok. Talan meg annyi, hogy ahhoz kepest, most hogy van mar benne saccra 50 ora hallgatas, amilyennek kezdetben hallottam, mintha megjobban szolna, megnyitottabb, kellemesebb lenne. Ez lehet a burn-in effekt (amirol hivatalosan is irnak), de persze lehet, hogy csak placebo :)
    Nincs nagyon sok osszehasonlitasi alapom sem, a hasonlo vagy jobb kategorias lejatszokbol eddig egyedul egy dx90-hez volt szerencsem par szam erejeig, de nem ugyanazok a szamok voltak rajta, nem tudtam kozvetlen osszehasonlitani oket.

    Ati1979: igen, valoszinuleg igazad van. Plusz az 595-ot eleg konnyu kihajtani, szinte barmire barmikor ra tudom dugni, igy marcsak emiatt is valoszinuleg szerencsesebb sima csatlakozosnak meghagyni. A balanced mode-hoz valszeg tenyleg nem artana egy komolyabb fules, annal pedig joval kevesbe lenne gond ha nem tudnam masra rakotni, mert ugyse tudna sokminden mas kihajtani. Csak nem vagyok biztos, hogy egy folos >100k-t egy ilyen fulesre (hd600/650) akarok most aldozni. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák