Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz krichd1 #2462 üzenetére

    A szürke az kb olyasmit ábrázol, mint a hangdobozoknál a közeltéri görbe, vagyis a frekvencia alakulását a hallgatási irányszög szerint. Tehát inkább a felső színesek a mérvadóak a helyes "hallgatási pozícióra" vonatkoztatva, vagyis ha megfelelően áll a füleden a kagyló.
    Igen, az a lényeg, hogy a füled szerint nincs púp, sajnos én még nem hallgattam (és az egyéb nevű verzióit sem).

    (#2463) Deadzone41:
    Ez így azért nem igaz, hogy én "ennyire nem szeretem a fejhallgatókat", de tény, fejhallgatót elsősorban kényszerből hallgatok, vagyis ha adott körülmények között nincs módom hangdobozt (illetve élőzenét) hallgatni, - néha pedig a változatosság kedvéért hallgatok fejhallgatót. Fülhallgatót pedig megintcsak kényszerből hallgatok, mivel az utcára értelemszerűen azt viszem magammal. Megalkuszom vele, ha szükséges - márpedig szükséges, mert szívem szerint a nap 48 órájában zenét hallgatnék, és ha csak hangdobozt vagy élőzenét hallgatnék, akkor sokkal kevesebb idő jönne össze, minthogy fej- és fülhallgatót is hallgatok.
    Az pedig semmiképp sem igaz, hogy "minél butább" fejhallgatót akarok, nem ez a kategória fedi le azt, amiről beszéltem, sőt, szerintem éppen ellenkezőleg, "minél okosabb", minél színvonalasabb fejhallgatót akarok. Egyúttal természetszerűleg elfogadom, hogy a fejhallgató más, mint a hangdoboz, nem is tehetnék mást, mint hogy elfogadom, és szerintem ilyen "elfogadó" értelemben szoktam beszélni a fejhallgatókról. Mindazonáltal jellemzően azokat a fejhallgatókat keresem és becsülöm leginkább, amelyek hangja a lehető legkevésbé különbözik a hangdobozokétól, illetve az élőzenétől. A minél "high-abb" fidelity fejhallgatókat keresem, és tény, hogy az általam "high-abb" fidelity-nek ítélt fejhallgatók hangzási balansza általában (de nem mindig) abba a tónustartományba esik, amelyet a virtigli fejhallgatókedvelők "tompa" hangúnak ítélnek.
    Igyekszem nem túl sűrűn előjönni ebbéli irányultságommal itt a topikban, inkább csak olyankor kerül elő a téma (évente talán nem több mint 3-4-szer), amikor a Denon D1100-ra nem csak azt mondják, hogy "basshead", vagy hogy mélytúlsúlyos, hanem azt is (mint ahogy ma need kolléga tette), hogy a mélyei teljesen ráülnek a közepére és a magasaira, és nincsenek is magasai. A mélyeknek a felsőbb tartományokra ráülését elfogadnám például olyan fejhallgatóknál mint a Maxell Audio Wild, a Denon D310, a Denon D510, az AKG K518 és jónéhány olcsóbb Philips típus, de nem fogadom el a Denon D1100-nál, mert annál már nem ül rá a mély. A Denon D1100-nak "csilingelő" közép- és magastartománya van (sőt, ha például Denon D310 után hallgatja az ember, akkor még fémesnek is érzi a "csilingelést" :D ).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák