Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    válasz .DLL #23045 üzenetére

    A legfontosabb pedig, hogy a K550/551 elég érzékeny a felhelyezésre. Ha nem figyelsz rá kifejezetten akkor kétszer nem biztos hogy ugyanúgy teszed fel, tehát picit másképpen fog szólni. Ebből születhetnek legendák...
    Aki 550/551 között vacillál, annak azt mondom, hogy ne az alapján válasszon, hogy melyik szól jobban (mendemonda), hanem praktikus szempontok szerint. Én pl. a hagyományos jack csati miatt vettem az 550-et inkább.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz .DLL #23045 üzenetére

    Az biztos, hogy hangsugárzóknál (hangfalak, hangdobozok, fej-/fülhallgatók...), viszonylag nagy a gyártási szórás, minden hangszóró és az azokból összerakott hangsugárzó eléggé egyedi, jobb gyárakban ezért igyekeznek őket és a fődarabjaikat párba válogatni, hogy legalább a sztereó két oldala között ne legyen nagy különbség. Láthatjuk a mérésekből is, hogy ennek ellenére helyenként igen nagy különbség van a hangsugárzók (pl. fejhallgatók) két oldala között is, például a frekvenciamenetben, torzításokban....
    Ezzel együtt, a K550/K551 eleve két különbözően szóló fejhallgatótípus, hiszen különböznek, ha másban nem, legalább a vezetékben és csatlakozóban - legalábis a boltban általam hallgatott két darab esetében ez így volt, és úgy tudom, általánosságban is így van. Elég nagy különbség van a hangjukban, amit ki-ki így is és úgy is értékelhet, márminthogy szerinte melyik a jobb, de az biztos, hogy van köztük stabil különbség a gyártási szórástól függetlenül, azon jóval túlmenően. Hiszen az aktuális vezetékezési különbség miatt eléggé különböző fejhallgatók, igen nagy véletlen kellene ahhoz, hogy a különböző konstrukciójú és anyagösszetételű fődarabjaik (vezeték, csatlakozó...) ellenére egyformán szóljanak, ennek valószínűségét felettébb sok tizedesjeggyel vagy felettébb magas törthatvánnyal lehetne kifejezni. Buta voltam, eszembe juthatott volna kipróbálni mindegyiküket a másik vezetékével, ezt majd igyekszem pótolni, főleg mivel az is megfordult a fejemben, hogy hátha másban is különböznek - mármint ugyebár azon kívül, hogy mint jeleztem, a színében is éppen "ellentétes" volt a két, általam hallgatott készülék... (Gondolom cserekompatibilis a két vezeték.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák