Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz soetigabor #18666 üzenetére

    Na most itt egy a lényeg :)
    Nagy fejes gyártók nem tudnak/akarnak olcsó jó fejeseket gyártani, viszont az ázsiai gyártók többsége csak így tud betörni egyes piacokra.
    Ilyen a Superlux és a Takstar! Mivel ismeretlen ázsiai gyártók nem tehetnek más megpróbálnak minél olcsóbban minél jobbat csinálni másképp senkit nem érdekelnének. De mivel szemtelenül olcsók és pár merész ember meghallgatva még rá is jön hogy jók ezért szépen lassan terjeszkednek.
    Na most a superlux megpróbál meglévő nagy gyártók drágább fejeseit másolni viszont a legtöbb superlux egy komoly problémával terhes! Sajnos van egy masszív magasfrekvenciás emelésük (sziszegnek sípolnak a magas hangok) ez érzékenyebbekre nagyon rosszul hat, komoly fejfájást okoz. Nekem is van egy superluxom (most már csak egy. :DD ) bringázásra illetve olyan helyre utazásra ahol nem merem a fejemre tenni a 200 euros beyert oda jó, de 1-2 óránál többet nem tudom hallgatni egy nap. Ez a superlux.
    A takstar-hoz is volt egy kicsi szerencsém de csak próba erejéig. Ő viszont sokkal kiegyenlítettebb hangzást ad ami már már az árát figyelembe véve mondható hibátlannak is! Meglepő! Viszont nem kapható magyarhonban (elméletileg már úton van pár darab ide, lehet egy kettőre hamar le is csapok majd muhahaha anyám hegedüléshez már régóta szeretne pl egy zárt jó fejest meg havernak is venni kell valamit ajándékba :) ).
    Na remélem így érthető!
    De hogy legyen összehasonlítási alapod.
    Ott van pl a superlux HD660 (kb 11-12 ezer) ha veszel rá egy kényelmesebb beyer párnát (6-8 ezer de kompatibilis) akkor szerintem egy olyan minőségi hangú fejest kapsz ami lekörözi a shure 440-et ami 25 ezres árkategóriában erősen ajánlott (nem általam). De a takstar amit hallottam (Donpe darabja) az kapásból kényelmes volt azzal a párnával amivel jött és árához mérten köröket vert egy shure 440-re megint csak. :R

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák