Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stellaz

    addikt

    válasz fattyu #111824 üzenetére

    Nekem a 650 pont azzal okozott meglepetést, hogy mennyire közvetlen hangja volt még a GoBluról is, pedig nem arra számítottam. Mondjuk ki volt porladva a belső párna a driver előtt, nem tudom, hogy az mit befolyásolt.
    Más kérdés, hogy nyitott fejes nekem felejtős zenehallgatásra, napközben nem izolál befelé, este meg felkelti még a szomszédokat is.

    [ Szerkesztve ]

  • Yodamest

    veterán

    válasz fattyu #111824 üzenetére

    Jó ezt elfogadom, de sarkítassz is, erre még had térjek ki: Te specifikusan a HD650-ről beszélsz, amivel valóban, nincs tapasztalatom. Elfogadom, hogy ilyen elképesztő válogatós akármi a 650-es, bár elvileg majdnem ugyan az, mint a HD600 szóval fura azért, hogy ennyire különözzön meghajtási igényben, de oké ezt meghagyom magamnak.

    Viszont ha nem kimondottan egy ilyen szélsőséges példát hozol, hanem általánosságban beszélünk dolgokról, akkor az egész biztosan úgy van, ahogy mondtam. Ugyan úgy, ahogy egy 500K-s fejes nem 5X jobb, mint egy 100K-s és ahogyan egy 100K-s kábel sem 10X jobb, mint egy 10K-s, ha rendelkezik valaki egy valamire való erősítővel, onnan már becsapás azt mondani neki, hogy ha veszel egy drágábbat vagy a stuffoddal "szinergiában" lévőt, akkor sokkal jobban fog szólni a fejesed. Persze lehet a szinergiától feszesebb vagy egy karcosabb magas megfogottabb, de nem fogja senki úgy érezni, hogy kicserélték a fején lévő hangkeltőt. Ezek pici különbségek az esetek 95%-ban, persze aztán lehet ott a HD650, ami szinergia esetén 2X jobban szól, ezt nem cáfolom, elhiszem, de nem ez az általános.

    Ez amit mondasz már egyfajta sznobkodás csúnya szóval élve (no offense), de most őszintén: miért ne lehetne bárkinek bátran ajánlani egy fiio K5, K7 erősítőt + egy HD600-vagy Sundarát vagy NDH30-at? Semmi gond nem lesz velük, fantasztikus hangélmény lesz és pont. Lehet, hogy nem a legtökéletesebb szinergia? Lehet. De egyfelöl ezt ki mondja meg, a másik meg, hogy valóban annyira számít ez? Mármint értem én, hogy egy 1 millás cambridge audiot alápakolva jobban fognak szólni, de ebben a 80-200K szegmensben valóban vannak akkora hallható különbségek erősítő és erősítő között? Szerintem nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák