Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stellaz

    addikt

    válasz bitrograde #102681 üzenetére

    "Én általában az ellen emelem fel itt a szavam, hogy vegyünk meg mindent a negyven rablótól, mert az olcsó, és biztos jó is. Előfordulhat. De a legtöbbször meg nem."

    Egyetértek. A Hama kábelt a Sparban vettem és az jó is :D
    Ok, azért nem kabelezném át ilyennel a Gradót ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Remus389

    veterán

    válasz bitrograde #102681 üzenetére

    "Én általában az ellen emelem fel itt a szavam, hogy vegyünk meg mindent a negyven rablótól, mert az olcsó, és biztos jó is. Előfordulhat. De a legtöbbször meg nem."

    Itt az aliexpess-re gondolsz?
    Pont hogy ők adják emberi, viszonylag normális áron a kábeljeiket.

    Az én szememben pont a nyugati kábelgyártóknak (pl Forza, Black Dragon) vannak durván lehúzós áraik. Ráfestenek egy fekete sárkányt és rögtön tripla áron adják. Lehet 150 ezerért venni egy rézvezetéket. Tehát akkor ki a rabló?

    Amúgy egyetértek Dorien-nel, a kábeleknek kisebb a jelentőségük, épp ezért nem érdemes tetemes összegeket rájuk költeni. De az ali-s árak még beleférnek, a nyugati árak szerintem már nem.

    Kapaszkodj meg, van aki a Susvarát is ali-s kábellal használja, azért mert jó.

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • emiki6

    veterán

    válasz bitrograde #102681 üzenetére

    De mitől lesz rendes egy kábel?
    Technikailag csak az fontos, hogy vezessen jól. Rendes réz, csatik, forrasztás.
    Előny persze, ha a kábel hajlékony és puha, valamint nem szedi össze a hangokat, ha mocorogsz.

    Minden más, amitől "jobban szól", az nem kimérhető, tehat metafizika, így "hitéleti" kérdés. Nem mondom, hogy nem szólhat jobban, mert agnosztikus vagyok, de metafizikai paraméterekre (melyeket jó eséllyel nem is hallok ki) én pl nem fogok több tíz k felárat kicsengetni, nem értékelem annyira.
    Eszközök esetén én mindig a legjobb ár/érték arányra törekszem, kábelen fejleszteni a legkevésbé éri meg, mert az se nem komplex elektronikai, se nem akusztikai eszköz. A kínai 5-10k-s kábel árérték bajnok, onnantól egyre többet kell költeni, egyre kevesebb előnyért cserébe.

    Nova: nagy a kínai választék. Sok a szemét, de vannak gyöngyszemek, a fórumok szerepe az utóbbiak felkutatása és népszerűsítése. Amiket én linkeltem, azokat redditen ajánlották, de Baci kábele is valszeg rendben van.

    A zöldüléshez amúgy az oxigén nem elég, attól csak feketedik. Kell oda valami sav is, gondolom szén-dioxid meg vízpára formájában.

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák