Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • apuc

    őstag

    válasz csacsi77 #16515 üzenetére

    A fogása sokkal jobb, mint az 500D-é volt.Terveztem hozzá portrémarkolatot rendelni E-buy-en, de lehet hogy csak tartalékakku lesz belőle- mert kicsi a kezem, nekem ideális.Több a gumis felülete, és jobban kézreesik minden.
    Az objektív nekem TELJESEN hangtalanul és nagyon gyorsan fókuszál, kb olyan gyorsan , mint az 50/1.4 USM-em annó.
    Sajnos amikor feltettem, láttam hogy nem fém, hanem műanyag a menete, de egyenlőre nem cserélgetem, így nem zavar..
    A súlya kicsit érezhetően nehezebb az 500D-nél, nekem ez is OK.
    A videóban bejön, hogy gyorsan és automatikusan követi a fókusza a témát, amire rábökök az érintőkijelzőn.
    Csodás a videó minősége is..
    Egyenlőre nem jut eszembe negatívum, kicsit elfogult vagyok. :DDD
    A zárhangja az 500D- kicsit vinnyogó hangja után profin szól, szép és tetszik.
    (Úgy olvastam, hogy nem csak a 9 keresztfókuszos szenzort örökölte nagyobb testvérétől,(50 vagy 60D?) hanem a zárszerkezetet is, ezért lehet ez talán..de ez nem 100%)
    A gép külső felülete ahol nem minőségi gumi borítást kapott, ott nagyon finoman érdes jó fogású műanyag, nehezen csúszna ki a kézből.
    Új kupakot adnak a 18-55-höz is, olyan Nikonos, abban hogy belül van a nyitó, benyomható két kis izé, ilyet még Canonban én nem láttam..
    Számomra a legmeglepőbb a nagyon halk, gyors és igen pontos fókusza, egyenlőre ez nagy öröm az 500D után.
    Amikor áttöltöttem a 16Gigás Class10-es Scandisk kártya volt benne, a gyári kábelével a Picasa-val importálva a 120 körüli fotót, ez is gyorsabban átment.Igaz, alapból levettem a képek méretét jó minőségű 8 megás Jpegre, így fotóztam vele,ez nekem bővem elég, nem kell nagyobb.
    Hangsúlyozottan amatőr vagyok, sokszor semmit nem változtatok a fotón, úgy jó ahogy kijön Jpegben, tuti másnak ez kevés lenne.Nem tudom mit tud Rawban, vagy utólag szerkesztve.
    Az esti, kézből 4 kép funkció nagyon hasznos nekem, így ha alig van fény, akkor is tudok jó képet lőni vele.
    Tegnap séta Normafánál, volt egy idegen "fotóstárs" nyakában egy 40D+egy tele aki nagyon rácsodálkozott hogy 700D..?.. :DDD
    Kérdezzen, akit valami még érdekelne esetleg. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák