Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csakb

    őstag

    válasz Dictator^ #14074 üzenetére

    Ez a kép 15 sec expóval, ISO3200-on, 18-55 IS kitobival, 18 mm-en, f/3.5-ön készült 7D-vel: [link]. (Nem az én fotóm, hanem egy kedves ismerősömé.) Erre számíthatsz, ha várostól távol vagy, és nem rondítja el a fényszennyezés az égi hátteret. Persze nem így esik ki a gépből, RAW-ban kell lőni, és utómunkázni kell kicsit.

    Kísérletezz többfajta expóval és ISO-val.

    A dark frame (sötétkép) az, amit találtál. A váz automatikusan megcsinálja, ha bekapcsolod a hosszú záridős zajcsökkentést, de nem feltétlenül olyan jól, mintha magad csinálnád. A sötétképet felrakott obisapkával, ugyanazon az ISO-n, ugyanolyan expóval kell lőni, mint a rendes képet. Lehetőleg rögtön a rendes expó után, hogy a szenzor hőmérséklete hasonló legyen. Egyébként télen, hidegben lényegesen kisebb a szenzor sötétzaja, mint nyáron, csak sajnos a téli Tejút sokkal halványabb, mint a nyári csillagképeken átívelő darabja.
    A fenti kép a nyári Tejútról készült.

    (#14073) Zozzer888: Nem tudom, én csak akkor kapcsolom ki, ha csillagívezek sokszor 30 sec-kel, és fontos, hogy az expók között ne legyen szünet.

Új hozzászólás Aktív témák