Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz P.H. #630 üzenetére

    ''Első gondolatom a cikk után az volt, hogy vagy nagyon rááltak a server-piacra, vagy hamarosan több CPU-s rendszereket akarnak látni az otthonokban.''

    Mindketto es ilyen sorrendben :) Ezt csinaljak mar a Mustang bejelentese es a K8 gyakorlatbani megjelenese ota. A szerver piacon tudjak megszorongatni az Intelt technikailag es teljesitmenyileg meg persze ott nagyobb a nyereseg kisebb eladott darabszam mellett. A technologia aztan lejon a mainstreambe is. Amit most csinalnak mar par eve az a platform ertekesitese nem csak a processzoroke. Opteron, Hyperstransport, Torrenza, Fusion es mind egybevag. 4 es 2 socket rendszerekbe siman verni fogjak az Intel megoldasokat mind teljesitmenyben mind osszfogyasztasban. A 1 socket rendszerben labdaba fog meg rugni az Intel foleg az integer teljesitmeny es az oriasi L2 cache miatt ami ezeknel a feladatoklan jol jon. Bonusz hogy most nagyon divatos a stream processing es ott megintcsak ott vannak a nyitott HT/Torrenza rendszerel (pl. Clearspeed koprocik) es jon a sajat megoldasuk ami miatt (is) az ATI-t megvettek. Ezen kivul az IBM ugyanezt hasznalja a Load Runner projektnel Opteron + CELL kombinacioval.

    Sokan temetik (nem rad gondoltam) az AMD-t mert a 3DMarkXY nagyobb eredmenyt az egy Core2Duo-val de azert nem eszik olyan forron a kasat :)

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • dezz

    nagyúr

    válasz P.H. #630 üzenetére

    Igen, már én is rájöttem erre a 3/(2+2+2)-re, miután elolvastam a vonatkozó részt (az egészet egyben még mindig nem :B ).

    A szöveg szerint a VectorPath utasítások 3+ uOP-ból állnak (load, computation, store[, store]), és ezeket az a bizonyos uCode Engine fordítja, nem pedig a sima dekóderek. Így viszont elvileg órajelenként 1 ilyen (makro)utasítás indulhat.

    Az a szövegrész, hogy K10-en már 1 uOP egy 128 bites SSE computation, vélhetően arra vonatkozik, 1 computation uOP van, tehát a loaddal, és 1-2 storral együtt 3 v. 4.

Új hozzászólás Aktív témák