Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz #95904256 #623 üzenetére

    ''Szerintem összeszedted az összes olyan különbséget amiért a K10 egy hajszálnyival képes a Core2-re ráverni.''
    No azért van ott még jópár más kisebb különbség is. Én itt csak azokat igyekeztem kiemelni, amik az fp teljesítményben is nagyobb szerepet játszanak/játszhatnak.

    ''Talán a 256 bites I-cache ami egy kicsit talányos. Akárhogy is nézegetem, az a Core2 nagyon eltaláltatott.''
    Nyilván, ha egyszer elég szépen elverte a K8-at, anélkül, hogy egy monstrum lenne. Viszont, vélhetően megelégedtek azzal, hogy ''legyorsulja'' a K8-at, nem akartak kapásból minden világrekordot megdönteni (mi marad későbbre? :D ). FP teljesítményben eleve sokat hozott a végrehajtó egységek 128-bitesítése, de talán nem akartak minden cseppet kisajtolni a dologból. A K10 esetében meg nagyrészt igen (adjunk bele apait-anyait alapon :DDD -- bár azért ők is hagytak még 1-2 dolgot a K10.5-nek nevezett Shanghainak).

    ''Amennyire a Core2 eltér a NetBurst-től, a K10 annyira hasonlít a K8-ra. Olyan mint egy nagytestvér. Meglátjuk mi lesz belőle.''
    Hmm, szerintem kisebb a különbség.
    szerk: ja, közben rájöttem, félreértettelek. Akkor a válasz: hát igen, de a K8 eleve nem volt rossz, csak volt benne pár szűkebb keresztmetszet, amit igyekeztek kiszélesíteni.

    ''Az FMISC valószínűleg a VectorPath-os FP utasítások miatt ''egyéb'' dolgokat jelöli.
    Pl. sinus, cosinus, integer műveletek, ...''

    Talán az FDIV-t is ez csinálja, nem az ''FMUL'' egység, amire azért gyakrabban van szükség (bár az opt. guide szerint ajánlatos ahol csak lehet, szorzással helyettesíteni).

    ''A K8-ból IPC=3,000-t lehetett kicsikarni, nem többet. Egyébként kíváncsi vagyok hogy szerinted hogyan lehet elérni nagyobb értéket.''
    Mint ahogy írtam: a 3 alap decoder mellett ott van 4.-ként az a uCode engine, ami látszólag párhuzamosan működik velük, és vélhetően az összetettebb utasításokon dolgozik (3 uOP vs. 1-2 uOP). Már ha jól értelmezem.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák