Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz robyeger #1442 üzenetére

    ''és csak azért csináltak osztott memória vezérlőt, mert a K8 csak 1db 128bites memória csatornát tud használni''
    Nem, két csatornás elérést is tud kezelni, csak egyszerre egy címre (amin az adat egyik fele az egyik csatornáról jön, másik fel meg a másikról). A K10 újdonsága a két csatorna föggetlen kezelési lehetősége.

    ''és megosztva a vezérlőt a magok függetlenül tudnak egymástól kommunikálni a memó felé, amúgy nem lenne lehetséges, egymásra kellene várniuk.''
    :F

    ''a valóságban a két magot kizárólag a memóriavezérlőnél(IMC) illesztették össze''
    Ez így hibás megfogalmazás. Az SRQ is közös és az XBAR is, és pl. a HT-s hozzáféréseket az utóbbi intézi, stb. Az egy másik dolog, hogy a két mag közötti adatcserét esetleg az IMC intézi, bár én nem lennék ebben biztos.

    ''Szerintem ez csak késleltetésben jobb a PentiumD megvalósításhoz képest integrált volta miatt, módszerében viszont ugyan olyan primitív.''
    Bizonyos szempontból talán, más szempontból meg egyátalán nem. (Ha igaz egyátalán.)

    ''K10-nél már 2x64bitet fognak használni, így 2db független kommunikáció lesz lehetséges.''
    Ennél fontosabb (a magok közötti közvetlen kommunikáció szempontjából), hogy a két mag közötti kommunikáció jó esetben a L3 által, rosszabb esetben az XBAR által fog zajlani.

    #1443: ''2db 64bites adatút 200Mhz-en, 6.4GB/sec'' - szerintem csak 3.2.

    ''ez processzor szorzótól/alapórajeltől független'' - nem lehet független, mert a memória órajelét a magórajel is befolyásolja (abból oszt vissza).

    ''Már most meg lehet jósolni, hogy 1db K10-es L2 cache az ennél magasabb DDR3-as frekvenciákkal nem fog tudni semmit kezdeni''
    És miért ne számítana a jobb késleltetés?

    #1444: Észrevettem, de ez hogy is jön ide? Válaszolnál konkrétan is?

    #1448: ''A full duplex és a double pump-ra nem mondtam, hogy teljesen azonosak, csak számszakilag egyezik meg az elméleti sávszélességük.''
    Hát ez, hogy ''az a 2db adatút Full duplex vagy ''double pump'' vagy nevezd aminek akarod'' tényleg eléggé úgy hangzott, mintha szinonímák lennének... ;)
    Egyébként még ''számszakilag'' sem, mert az adatirány váltások is időbe tellenek.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák