Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rien

    senior tag

    válasz rita081 #45 üzenetére

    Szia!

    Bár nem munkaügyi kp-ban dolgozom de az 1991. évi IV. törvény szabályozza.
    Ha van kedved olvasd át.
    De a lényeg szerintem itt van:
    26. § (1) Az álláskeresési járadék összegét az álláskeresőnek az álláskeresővé válását megelőző négy naptári negyedévben elért átlagkeresete alapulvételével kell kiszámítani. Az átlagkereset számítására a munkajogi szabályokat kell alkalmazni, azzal az eltéréssel, hogy a személyi alapbért a kifizetésének időpontjában érvényes összeggel kell figyelembe venni.
    (2) Ha az álláskereső az álláskeresővé válását megelőző négy naptári negyedévben több munkaadóval állt munkaviszonyban, az álláskeresési járadék összegét valamennyi munkaadónál elért átlagkereset alapján kell az (1) bekezdés szerint kiszámítani.
    (3) Ha az álláskereső átlagkeresete az (1) bekezdésben meghatározott időszakban nem állapítható meg, az álláskeresési járadék összegét az általa az álláskeresővé válását megelőzően betöltött utolsó munkakörben, illetőleg az ahhoz hasonló munkakörben elért kereset országos átlaga alapján kell megállapítani.

    Itt a vastagon szedett rész vonatkozik rád. Az országos átlag pedig elég jó (és meg is lehet találni neten az adatokat, hogy tudj kalkulálni,de most ne haragudj nincs kedvem keresni), elvileg elég sokan jobban járnak az így megállapított álláskeresésivel mintha a saját bruttójuk 60%-át kapnák de sajnos le van maximalizálva az összeg 42.900 - 85.800 Ft bruttó lehet maximum a járadék összege. Ez jár 91 napig, utána fixen 42.900 Ft (legalább is 2009-ben míg 71.500 a minimálbér) A törvényben benne van minden pontosan.
    De ha betelefonálsz szerintem el is mondják neked.

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

  • rien

    senior tag

    válasz rita081 #45 üzenetére

    Elfelejtettem a start-plusz kártyát a figyelmedbe ajánlani a könnyebb elhelyezkedéshez.

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

Új hozzászólás Aktív témák