Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dejdő

    csendes tag

    Sziasztok!

    Netbook vásárlásnál tartok és apukámat is meglepem eggyel :D
    Nem vagyok nagy szaki, ezért igyekeztem sokat olvasni a dologról (főleg itt), de a véleményekre is kíváncsi vagyok.

    1. Saját gép
    Az már eldőlt, hogy mik az alapok amik kellenek:
    - 11" a megfelelő szerintem, mert sokat megyek, nem akarok egy notebookot hurcibálni, de a jó felbontás kell
    - 4-6 cellás aksi, üzemidő mindegy, hogy 3-4-5 óra
    - max. 100.000 Ft mindennel együtt (gép+garancia pl. lenovo)
    - leginkább netezésre ( aukciós oldalakra termékek feltöltése egyszerre kb 3 oldalra), de ez lesz most az egyetlen gépem, így benne van hogy filmekre és játékra is használnám, nem árt ha van benne craft, a több az sose baj
    - egy dologra nincs idő, várni, hogy tölt (inkább költök rá többet, de akkor nincs elpazarolt idő, nálam tényleg érvényes, hogy az idő pénz :) )
    - intel párti vagyok, de ez befolyásolható

    2. Vater
    - 11" neki is hibátlan, tudja vinni a bringán hátizsákban
    - netezésre és filmek nézésére (néha full hd tv-vel összekötve)
    - aksi minél tovább bírja
    - 80.000 ft környéke

    Eddig ezeket néztem ki magamnak:

    [link]
    [link]

    A kérdés itt az, hogy a 756-os "csak" a prociban erősebb vagy tényleg ennyivel erősebb lenne? Miben nyilvánul meg? Megér ez 20.000ft különbséget???

    Apukámnak a 725-s acert néztem ki, inkább ez 15.000ft-al többért amd c60-al és 4gb-al ami bővíthető, mint egy asus 10"-s szerintem.

    Köszi előre is, hogy :W rajta a fejeteket :D

    [ Szerkesztve ]

  • Dejdő

    csendes tag

    válasz AxBattler #21036 üzenetére

    Köszi a válaszokat! Csak új gép jöhet szóba, a 4 óra is elegendő mindkét esetben. Véleményetek szerint 20.000-el többet megér a 756-os intel 987-el? Ennyivel jobb, gyorsabb?
    Mi a helyzet ezzel? Ez a 725 és 756-987-es között van árkategóriában
    [link]
    Sry de nem látok bele annyira ezekbe a dolgokba, néztem a teszteket is, de abból se tudtam semmit leszűrni :(

  • Dejdő

    csendes tag

    válasz haris #21042 üzenetére

    Szuper! Sokat segítettetek, kösz. :R
    Persze tudom, hogy ezek nem játékra vannak, nem is arra lesz véve, munkához kell, max online poker, régebbi játékok, mmorpg szökő évente egyszer :D
    Valószínű az lesz ami az idézetedben is van haris: legyen szép az élet :D

    [ Szerkesztve ]

  • Dejdő

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hosszas fórumolvasás, keresgélés, agyalás és persze vélemények után végre megérkezett az új gépem, Acer 756 pentium 987 procival :C
    Semmi rosszat nem tudok írni, hibátlan a kicsike (szép, halk, könnyű, amilyennek lennie kell). Olvastam hogy melegedhet, nekem eddig nem sikerült leterhelnem annyira hogy ez megtörténjen. Tettem bele egy SSD-t is :R , biztos legyen a siker. Nem is kell cserén gondolkodnom egy ideig :D

    U.i: ezüst színben rendeltem, nagyon céééép

    [ Szerkesztve ]

  • Dejdő

    csendes tag

    válasz ttoomm #21333 üzenetére

    Pontosan nem tudtam még mérni, egyszer ment akksiról, akkor több mint 3 órát bírt. Hétvégén szeretnék egy tesztet csinálni, kíváncsi vagyok én is, bár nekem csak netezésre kell, így ezzel fogom tesztelni.

  • Dejdő

    csendes tag

    válasz spammer #21337 üzenetére

    Igyekszem letesztelni hogy netezéssel mennyit bír ( nálam ez is a rendeltetése, netes melóra vettem). Néztem kékben én is, de ezüst színben vettem meg és abszolút nem bántam meg, kékben kicsit gagyibbnak tűnik, így ezüstben mindenki aki meglátta dicsérte, talán így kicsit komolyabb technikának hat :)

    Mercutio_: igazából én netes melóra vettem, nem tudom hogy lesz e valaha torrentezve vele, sőt azt se tudom mikor jutok el odáig hogy filmet nézzek :F Így nálam nem is nagyon fog melegedni :DD

  • Dejdő

    csendes tag

    válasz Mercutio_ #21341 üzenetére

    Igyekszem majd minden hasznosat megírni, hogy ezzel is segítsem mások vásárlását, de "sajnos" jelenleg időm sincs arra hogy filmeket nézzek, folyamatosan melózok (remélem így is marad). Illetve először valami filmet kéne szereznem, mert egy darabom sincs :U Ha egyszer lesz rá alkalmam, hogy leteszteljem/leterheljem akkor meg fogom tenni, de ezt nem igérem.
    Azokat a dolgokat írom le, amiket én tapasztalok meg, lehet hogy nem teljesen kimerítő és nem is szaki (csak egy egyszerű felhasználói) vélemény, de remélem azért némi segítséget nyújt másoknak.

  • Dejdő

    csendes tag

    Sziasztok!
    Lassan 1 éve használom a kicsikém:
    http://ipon.hu/#!/webshop/product/acer_aspire_one_d756_nu.sgteu.009_ezust/267110

    Gondoltam megosztom veletek véleményem, hátha segítségül szolgál a vásárláskor. Mindezt azért persze, mert én is itt kaptam a sok okos infot anno :R Most értem el odáig, hogy megosszam mindezt veletek (sok a meló, a gépnek is termelnie kell)
    Elsődleges szempont a méret volt számomra (netbook-nál ez nem valami meglepő). Minden nap mindenhova viszem magammal a kis táskájában ( Golla Toni oldaltáska, aminek kiemelném 2 előnyét: 1. állítva lehet beletenni a gépet, így ha a válladon keresztbe átdobod abszolút nem akadályoz semmiben 2. esőben se kell aggódni a gép miatt, nagyon jól bírja - tesztelve többször is), észre sem lehet venni hogy nálam van.
    A másik szempontom a gyorsaság volt (hiába fogyaszt más gép kevesebbet, ha ez x idő alatt tölt be, a másik meg x+y idő alatt ugyanazt, akkor a többlet idővel többet is fogyaszthat szerintem, akkor meg inkább gyors legyen - rühellem a várakozást). Ezen a téren sem ért csalódás. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy null percesen már kapott egy 120GB-os Vertex 3 SSD-t :D Így sajnos a gyorsaság beli különbséget nem tudom megmondani nektek, én csak SSD-vel használtam. Mivel az 500Gb-s HDD ki lett véve, így lett egy kis pendrive-om...
    Hogy egy kis negatívum is legyen. Igen, sokan írták már a melegedést. Ha játszani akarsz a géppel, akkor tanácsos valamire rátenni, mert be tud szépen melegedni. Netezés vagy filmnézés közben ez a jelenség nem áll fenn! Ha a jó oldalát nézzük, télen ez még jól is jöhet, amikor be kell melegíteni az ágyat :D
    Akksiról sokat nem tudok írni, mivel ritkán megy arról és akkor sem folyamatosan, de nem éreztem még egyszer se, hogy gyorsan lemerülne...
    Szóval tökéletesen elégedett vagyok a géppel, teljesen hozzám nőtt és egy percre sem bántam meg a választásomat. Bátran ajánlom mindenkinek :C

Új hozzászólás Aktív témák