Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gianni27

    őstag

    válasz mtibi00 #20585 üzenetére

    Megszokás kérdése, bár 10"-es netbookom sose volt. Én a 11.6"-ot csak úgy tudom használni, hogy a win7-ben alapból 125%-on van minden, és a böngészőben is automatikusan mindent 125%-ra nagyít, nekem így kényelmes. Normál beállításoknál a miniatűr betűk engem fárasztanak, pedig így elvileg sokkal kevesebb minden fér el a képernyőn, de nekem így a tökéletes.

  • Gabor970

    addikt

    válasz mtibi00 #20585 üzenetére

    4,5 éve van MSI WIND 10,1"-es netbookom. Szeretem. Mindezek mellett alig várom, hogy végre az 1024X600-at leváltsam 1366X768-ra! Nagyon kicsi az 1024X600, sokat idegeskedek miatta.

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz mtibi00 #20585 üzenetére

    Bocs, hogy csak most írok, de most volt rá időm.

    Szóval tapasztalatból írtam, amit írtam: több, mint 2 évvel ezelőtt a munkáltatómtól kaptam "hurcibálós" célra egy 10"-os netbookot (Samsung N150, egymagos Atom, matt kijelző, 6 cellás akku, 1GB-ról általam 2GB-ra növelt memória), mert nagyon sokat kellett ügyfélhez, "területre" kijárnom. Excel2007, Word2007 és Acrobat Reader, valamint levelezésher Thunderbird voltak a melóhoz szükséges programok. A gép elképesztő lassúságán kívül (több perc míg feláll a rendszer, és hadra fogható, de ez már a Te gépednél, C-60 processzorral nem ilyen vészes) a legtöbb bajom az 1024x600-as kijelzővel volt: a legkisebb excel-táblának is csak egy picike sarkát láttam egyszerre, nem csak le/föl, hanem folyamatosan jobbra/balra is görgetni kellett mindent; Word doksinál pedig - a program fejléce és ikonsora miatt - alig pár sort lehetett egyszerre áttekinteni. Nagyon zavaró volt nekem , pláne ha ügyfél előtt kellett szerencsétlenkedni.

    Végezetül annyira megutáltam, hogy a gépet idén márciusban visszaadtam a cégnek, és SAJÁT PÉNZEMBŐL beruháztam egy 11,6"-os kis Lenovo e125-ösbe. Eleve jóval nagyobb teljesítmény, alapból 4GB ram, 7200RPM-es gyors vinyó, de a legfontosabb a már használatra is alkalmas, normális felbontású, szintén matt kijelző. Na, ezzel már korrektül lehet terepen dolgozni, de a bootolást még mindig lassúnak találtam: került bele még 4GB memória (összesen 8, amiből 1 GB ramdisknek lett dedikálva), majd egy 64GB-os SSD. Sok-sok finomítás a beállításokban (Hibernálás és rendszervisszaállítás tiltása, swap-file kikapcsolása, összes nélkülözhető szolgáltatás kiirtása, Temp-fileok a kikapcsoláskor törlődő ramdiskre irányítása) után egészen kitűnően használható eszközt kaptam a kezembe.

    Mindez idén márciusban történt, mai ésszel már inkább e130-as Lenovot vennék (akkor még nem létezett), Intel processzorral. Ugyanannyi pénzért másfélszer erősebb gépem lenne, a VGA-rész primitívebb kivitele az én dolgaimhoz nem lenne különösebben hátrányos, egy-egy filmet néha azon is meg tudnék nézni, minden máshoz meg itthon a kellően erős asztali masina.

    Szóval hidd el, hogy akinek rendszeresen dolgoznia is kell az Office-ban, annak a legnagyobb ön-tökönszúrás egy 10"-os kijelzőjű, kis felbontású gépet ajánlani.

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • hege1989

    tag

    válasz mtibi00 #20585 üzenetére

    Teljesen igazad van! Barátnőm egy 10.1"-os gépen írta s szakdolgozatát és semmi baja nem volt vele. A sokak által szajkózott dolog miszerint a weblapok nem erre a felbontásra vannak optimalizálva és emiatt scrollozni kell oldalra szinte egyáltalán nem tapasztalható. Egy-két kivételtől eltekintve nincs ilyen probléma.

    MÁS:
    Épp ma fogok barátnőmnek venni egy új gépet Acer AO D250 lesz lecserélve egy Asus x101ch-ra(azért mert szebb mint a 1015bx). Ha tudok vele egy kicsit szórakozni elmondom a tapasztalataim.

    http://hardverapro.hu/tag/hege1989

Új hozzászólás Aktív témák