Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz pkaresz #19884 üzenetére

    Köszi! :R
    Igazából arra vagyok kiváncsi, hogy van-e valami jól megfogható fizikai-elektronikai magyarázat, hogy miért más. Vagy simán csak annyi, hogy más dekódert használnak az egyes lejátszók...?

  • hobbyone

    aktív tag

    válasz pkaresz #19884 üzenetére

    "Én EQ t nem használok, úgy hallgatom ahogy azt művēszek, hangmérnökök megállmodták."

    Csak hiszed. ;] Egy stúdióban lehet, hogy azt hallanád. Szinte minden tényező egy otthoni láncban színezi a hangot. Legjobb példa az se215. Ha megnézed a frekvenciagörbéjét, csöppet sem egyenes.

    példa:

    - Sony lejátszóim szerviz menüjében (billentyűkóddal lehet belépni) van lehetőség a dac beállítás (bass :50 Hz, treble: 5KHz gain) változtatására. Ez egyfajta belső hangerőszabályzóként működik. Alapbeállításként nincs mindkét érték 0-án.

    A bejáratás is sok esetben inkább a megszokást jelentheti. Lehet nem a füles járatódik be, hanem az agyad szokik hozzá az eszközhöz.

    példa:

    - Az LG fülesem speciális fülillesztékkel basshead-é változott. Mivel a kissé zavaró basszusmennyiséget kivéve élvezhető volt a hangkép, ezért elkezdtem hallgatni, megszokni.
    Pár nap után visszatértem a normál füleseimhez és érezhetően kevesebb lett bennük a mély. Legalábbis én ezt érzékelem. Az a hangkép amire emlékeztem, megváltozott, világosabb lett. Pár nap eltelt már és még mindig nem állt vissza az agyam. Lehet nem is fog.
    Egyébként amikor főleg az Lg-t hallgattam, volt, hogy a Maxell-t is bedugtam egy kicsit. Emlékszem, hogy az elején akkor is hiányoltam a mélyet, de akkor még rövid idő múltán visszatért a megszokott hangja.

Új hozzászólás Aktív témák