Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maxxenergie

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem tudom jó helyen vagyok-e kérdésemmel .. ha nem majd légyszi aki tudja hol célszerűbb feltennem - Köszi :R

    Gyereknek vettem egy Kolink Void RGB házat mert gondoltam ez tetszeni fog neki... amivel nincs is baj de az RGB-t istenért nem tudom életre kelteni.

    Szereltem rájöttem, hogy nyilván azért mert egy régi alaplapja van ami nem támogatja ezt még /1155-ös lényegtelen a storiban/ így mivel láttam Háznak RGB csatija ami kijön 3 PINES így utána nézve vettem egy komapibilis /sztem../ RGB vezérlőt is hozzá, hogy erre csatlakoztatva RGB csatit + SATA kábelt majd jó megoldom ... ha nem is lesz vezérelhető de legalább világít majd..

    Ma meg is jött Jonsbo RC01 kontroller, ARGB - fekete (RC01) bekötöttem rá az RGB csatit 3 PIN-est majd a SATA tápot is nyomkodtam hosszan röviden de továbbra is semmi világítás...

    Mi lehet a probléma sok mindent máshova kötni nem tudok ... még egy 5v-os csati van rajta 3 Pines RGB csati mellett de az gondolom csak opcionális.. mert azt sem a lapra sem a vezérlőre nem tudom kötni így..

    Most már az sem tudom hol a hiba az ÚJ vezérlő szar esetleg... vagy a Házban az RGB... vagy valamit mégsem jól gondoltam/csináltam... az sem lenne baj ha vezérelni nem tudnám csak világítson... vagy mit kéne még vennem hozzá vajon vagy hogy tudnám megnézni egyátalán működnek-e ?

    Ház sajátja hogy nincs RESET olvastam hogy azt is rá lehetne kötni a vezérlőre de az csak abban segít ha jól értelmeztrem, hogy azzal tudom vezérelni ... de van a házon LED gomb helyette .. amit hiába nyomkodok meg a vezérlőn is a gombot sehol semmi.. kezdek agyvérzést kapni :W

    Köszi minden segítséget előre is ;) :K :R

    [ Szerkesztve ]

    ◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

  • maxxenergie

    senior tag

    válasz razorbenke92 #21040 üzenetére

    Hát ezért nem értem... direkt megnéztem a vezérlőt mit veszek 3 Pines kettő egymás mellett egy különálló máshogy össze sem lehet rakni... 1:1-ben passzol nem értem esküszöm direkt azért vettem mert mondom majd ez jól vezérli... Főleg a hát előlapi panelben lévőt RGB-t .. de semmi :W

    Vezérlőt újonnan vettem Merlinből.. a házat használtan de elvileg azt mondta a megbízható eladó hogy nem volt szerelve még fóliás ... hát akkor passzolom azt hittem valamit kihagytam a matekból vagy nem jól csináltam de hát elvileg minden OK... Nem tudom és mivel más RGB venti cucc nincs itthon ezért nem vennék...

    Nem tudom hogyan tovább... akkor elvileg működnie kéne tehát vagy a vezérlő szar vagy a ház RGB része... előlapi akkor.. ?

    Köszi azért :R nem tudom hogy tovább :W

    ◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

Új hozzászólás Aktív témák