Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hardlovi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni!

    Vettem egy új számítógépet és bár eddig nem vonzott a modding és a világítás, de most szeretnék bele tenni ARGB ventilátorokat. Most használok először ilyeneket!

    A ház és több alkatrész is Be Quiet! márkájú így értelemszerű volt, hogy Be Quiet! Light Wings ventiket teszek bele. (Meg tetszenek is...)

    Vettem is kezdésnek és kipróbálásra egy LIGHT WINGS 120mm PWM high-speed ventit amivel lecseréltem a SHADOW ROCK 3 proci hűtőm ventijét.

    Minden működik is. Beállítottam az Armoury Crate programban (az alaplapom egy Asus TUF GAMING B760M-PLUS D4 alaplap) a kívánt színt (statikus egy szín beállítás). A ventilátor szépen át is váltott.

    És most jön a DE! Ha újraindítom vagy kikapcsolom és újra bekapcsolom a gépet, akkor az eredeti szivárványszínben ragyog mindaddig míg a Windows be nem bootolt aztán átvált a beállított színre.

    Ez miért lehet? Van megoldás arra, hogy amikor bekapcsolom a gépet már akkor a beállított színnel világítson? Szeretném az összes házhűtő ventilátort lecserélni LIGHT WINGS 140mm PWM ventire.

    Az alaplapon természetesen a megfelelő ARGB csatlakozóra van rákötve. A 140mm-es Light Wings ventiket hármas pakkban venném amiben van HUB is. Esetleg azzal a HUB-al megoldódna ez a gond? 2db hármas pakkot akarok venni mert nagy a ház és (Be Quiet! Silent Base 802 Window Black) és a mostani 5db 140mm-es ventit cserélném le a Light Wings ventikre.

    Bocsánat ha hosszú voltam.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • hardlovi

    csendes tag

    válasz Met #21796 üzenetére

    Szia!

    Köszi a választ!

    A honnan kéne tudnia kérdésre azt tudom mondani hogy a gépben lévő Gigabyte 4070 is tudja például. A GCC-ben (Gigabyte Control Center) beállítottam ugyanazt az egy színt ugyanúgy statikusra mint a ventinél és a gép bekapcsolása után rögtön olyan színben világít a kártya.

    Igen jól rémlik a BIOS-ban én sem találtam sajnos ilyen beállítási lehetőséget.

    A kiindulási alapom pont ez volt, hogyha a VGA tudja akkor az alaplap miért ne tudhatná...

    De ha nem hát nem. :-)

  • hardlovi

    csendes tag

    válasz Reggie0 #21797 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a válaszod! Bűvészkedni nem nagyon szeretnék a géppel, mert igen drága volt és lehet, hogy nem érne ennyit.

    De utána fogok nézni az eszköznek amit írtál!

    Köszi még egyszer!!!

Új hozzászólás Aktív témák