Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • h.istvan

    csendes tag

    válasz mr_ricsi #10671 üzenetére

    Nézegettem panel lakás fürdőjét (1.5m x 1.7m) tegnap.
    40W villanykörte kicsit kevesebbet hozott fényerőben mint egy 15W-os LED lapka.
    A 11W-os kompakt fénycsőről meg nem is beszélnék, olyan félhomály van alatta, hogy majd ki gúvad a szemem tőle, a másik nagy problémám ezzel, hogy büdösek, kellemetlen égett és nyomtatóhoz hasonló szaga van (talán olyan mint az ózon).
    220V -ról működő E27-es ledlámpák nem jönnek be, egyik szarabb mint a másik, villognak, sárgás-zöldek, van amelyik lassan kapcsol, gyenge fényűek, drágák. Volt egy Landlite E27-es LED égőm (akármi, lámpa, mindegy minek nevezzük), 4W, fél év alatt tönkrement! 4000 forint volt. Itt meg kellett vennem az elektronikát hozzá, a hűtőbordát (sokszor spórolnak az anyagon), ezeket ha elromlik akkor kuka, saját hűtőbordára szerelt LED-nél meg cserekor nyilván ezek a veszteségek már nem jelentkeznek!

    Namost ezek után, márcsak lakás felújítás miatt is, elgondolkoztam az ilyeneken. Tettem egy próba vásárlást 10W-osra.
    Röviden: megfelelt.
    Hosszabban: azonnal kapcsol, nagyon szép fehér a fénye (nem sárgás, vagy sárgás zöld), VAN fénye, azaz nem félhomály mint egy 11W-os kompakt esetén. Nem büdös, nem villog, viszonylag jó a szórásszöge (papíron 110 fok)

    Röviden ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák