Új hozzászólás Aktív témák

  • nzozz

    aktív tag

    válasz szab.tam #12850 üzenetére

    Én is lecsatolhatóra gondolok, már ha jól sejtem, mit szeretnél. Tehát én egy ilyesmi megoldásra gondolok. (ezen még van egy külön ventilátor csatlakozó leág.). A lényeg, hogy a venti felé menő +12V -os ágba sorosan forrasztott megfelelő ellenállással/potméterrel tudod szabályozni a ford.számot. A ventilátorok tápvezetékének a végére molex csatit raksz, és közvetlen, vagy ha szabályozni akarsz, egy kis hosszabbítóba beiktatott ellenállással/potival tudod megoldani. Nos? :U
    Vagy félre értettem valamit, nem hűtőventiket akarsz meghajtani?
    Hogy mekkora ellenállás kell, az attól függ milyen fordulatszámot akarsz, teljesítménye legyen legalább egy kicsit nagyobb, mint a ventilátoroké, az ellenállását meg vagy kiszámolod vagy kikisérletezed. :D

    OMFG, valamiért a Zalman zöld, duplaventis VGA hűtés jutott eszembe, azt hittem arról van szó. Bocsánat. Amúgy ha kis teljesítményfelvételnél nem kapcsol be a táp (mert remélem már tényleg arról van szó :DDD ) lényeg akkor annyi, hogy valami terhelést bekötsz neki, lehet az mondjuk továbbra is teljesítmény ellenállás, de akármi más is, világítás, stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák