Új hozzászólás Aktív témák

  • h.istvan

    csendes tag

    válasz mr_ricsi #10700 üzenetére

    Sorban válaszolok

    A fénycső ugyanaz mint a kompakt fénycső, ahhoz is kellesz ha jól tudom trafó, gyújtó, lassan kapcsol és még vibrál is ráadásul, emiatt ez teljesen kizárt nálam!

    Többéves kompaktoknak is éreztem a szagát, legyen az samsung, tungsram (GE), noname ...

    Ha már nem noname kínai kompaktot vennék, hanem márkásat, akkor ott vagyok, hogy többezer forintba kerülne a normális, jó fényű, stb. ...

    A tápot majd megnézem, hogy mennyire pontosan 12V az, csak a multiméterem vezetéke elszakadt, cserélni kellene azt is ... Emiatt lehet, hogy nem is hajtódik a névleges feszültségen, ergo kisebb fényt bocsájt ki

    a hűtőborda amikre a nagyobb teljesítményűeket (15W) rakom, annak a bordafelülete 10.5 dm2, szóval remélem jó hőmérsékleten fognak menni, egyébként a plafonra lesznek felfúrva egy U alakú karra felrögzítve, úgy, hogy 2 irányba lehessen forgatni! Ehhez a hűtéshez képest a 220V-os E27-eseknek felforr az agyvizük ...

    Mivel teljes lakásfelújítás lesz, teljes átvezetékezéssel, falba bevájással, ezért nem lesz gond külön elvezetni, a másik, hogy az ampervezeték keresztmetszetének mekkora felületűnek kell lennie, az szerintem nem lehet gond, ui.: ha a tápot úgy tervezték, hogy azon a vezetéken kifolyjon a megfelelő áramerősség, akkor gondolom ezt nem lesz gond hasonló vezetéken az első elosztóig elvinni, majd onnan már az egyes panelekhez méretezetten továbbvezetni, ahol már nem fog 30 akárhány amper folyni, hanem jóval kevesebb (maximum annyi, amennyi LED lapot egyszerre felkapcsolok, pl ha kettő van egybekötve, 2 * 15W / 12V az kevesebb mint 3A)

    A PC tápoknak van szerintem a legjobb hatásfokuk a szabályzottak közül, ráadásul minden egyéb védelem is van bennük, sok LED-re tervezettről azt hallottam, hogy kábé 70%-ot hoznak, míg mostanában már legalább 80%-ot kell hoznia egy PC tápnak!
    A tápot külön kapcsolóra fogjuk valószínűleg kötni, ami a bejáratnál lesz és le lehet kapcsolni akkor, ha nem vagyunk otthon, egyébként az általad említett fogyasztás kábé havi +200 forint ...

    Az élettartamhoz: csak remélem, hogy jobbak lesznek, mivel mindent megadok majd nekik: jó hűtést, feszültség szabályzott betápot. Hasonló fényerőket viszont 220 voltos E27/14-es foglalatúból horror áron tudnék csak beszerezni, és még ekkor is fellépne a szórásszögből eredő probléma, azaz a meglévő lámpatestek nem biztos, hogy jók lennének az optimális fényszóráshoz! Nem is beszélve arról, hogy minden egyes LED égő esetén újra meg kell vásárolnom a hűtőbordát és az elektronikát!

Új hozzászólás Aktív témák