Új hozzászólás Aktív témák

  • bociusz

    aktív tag

    válasz Trucker39 #9225 üzenetére

    Ahogy nézem, valószínűleg hibás adat van Cellmapperen, a 1242-es tornyon nem valószínű, hogy van B20, mivel a Dunától keletre a B20-at a Telekom adja, azoknak a tornyoknak a régiókódja (TAC) viszont 30000 és 39999 között van. Sajnos a CA (a frekvenciák összefogása) ilyenkor nem is működik a B20 és többi frekvenciasáv között.
    Próbáld meg, hogy csak a B1-et és a B3-at engedélyezed, hátha akkor összefogja azt a kettőt. A gödi, szintén B1+B3-at tudó 1227-es tornyon nekem szokott működni.
    Ha nem, akkor külön-külön, csak egy sávot engedélyezve próbáld ki, hogy melyiken jobb a kapcsolat (a sebesség mellett a ping és a jitter is sokat elárul). A 10 MHz széles B1-en lefelé 75 Mbit/s, a 20 MHz széles B3-on 150 Mbit/s az elméleti maximum kapacitása a cellának, de az utóbbi jobban terhelt szokott lenni, az 50 Mbit/s-os mérésed 23 ms pinggel teljesen jó.

    Esetleg még megpróbálhatod a Mikrotik szoftverét is frissíteni:
    - A RouterOS a System>Packages menü alatt frissíthető (6.49 a legfrissebb)
    - Szigorúan ezt követően a System>RouterBOARD alatt a Mikrotik firmware is frissíthető (szintén 6.49-nél jár)
    - Szigorúan ezt követően maga az LTE modem firmwareje is frissíthető. A küldött képen látom, hogy V025 van fent, V028 a legújabb. Ez utóbbihoz SSH-n kell belépni (admin@192.168.88.1) és az alábbi parancsot kiadni:
    /interface lte firmware-upgrade lte1 upgrade=yes
    Az első kettő gyorsan megvan, a harmadik 5-7 percig is eltart.

Új hozzászólás Aktív témák