Új hozzászólás Aktív témák

  • sixer66

    senior tag

    Átmásoltam egy másik topikból, remélem ezért nem szólnak meg, de itt is érdekel, mit mondanak a történetre mit tehetek ez ellen.Tudom, előre utalni nem szabad, nah de inkább olvassátok el! :B

    Az úgy kezdődött, hogy....
    Egy másik oldalon, nem mondom ki a nevét "ekszpress", mondjuk így, találtam egy Samsung Galaxy S készüléket elég jó áron, de nem áron alul.
    Láttam egy képet a telefonról, gondoltam megkérdezem, hátha jár Kecskemét felé, és felkerestem.Azt is írtam e-mailben, hogy félnék ekkora összeget előre utalni, ezért lenne jó ha erre jár átvenném...Itt kezdődött minden...Válaszként azt kaptam, hogy Őt is verték már át, megérti a félelmemet, de mi lenne ha....elutalod előre a felét, elküldöm postán a telefont, ha megérkezett és minden rendben utalod a másik felét vagy, ha nem tetszik visszaküldöm a pénzt Te meg a telefont, vagyis Én! Elfogadtam az ajánlatot, kértem számlaszámot amire utalhatom. Február 25-én kértem Tőle e-mailben adja meg hova milyen névre utalhatom a pénzt!Még aznap kaptam is választ, amiben kaptam 3 bankszámlaszámot, hogy bármelyikre utalhatom.A szépsége az volt a dolognak, hogy akivel leveleztem, az T. Gábor volt, a számlaszám viszont R. Roland névre szólt, de mondom mind1 biztos haveré az e-mail fiók!
    Megnyugtatott, hogy ezek azért vannak sok a hitel, stb.Rendben!
    Február 28-án érdeklődtem, hogy megérkezett e a pénz, mivel OTP-ből OTP-be meg kellene azonnal érkezni, vagy másnap.Február 29-én írt a kedves eladó, hogy megérkezett, tegnap délután, azaz Február 28-án feladásra került.Elsőbbségivel, ajánlottan értéknyílvánítva....no komment. ...Március 2...csomag sehol...kérdem Tőle mi történt...Március 5.-én jött válasz..Baleset történt, korházban volt, telefonja meg meghalt azért nem tudom elérni...Kértem a feladóvényt..válaszként azt kaptam, hogy otthon van, de beadott egy tudakozványt, ami alapján utána néznek.Ezután felhoztam neki, hogy más aukciós oldalon megtaláltam a kellemetlen hozzászólókat, aki véleményezték, hogy 2 hónapja nem kapják meg az árukat, de a pénzüket se vissza, és nem elérhető vagy magyarázkodik az eladó!Kezdtem gyanakodni
    Kiderült, hogy akinek először beadta a tudakozványt, akkor dolgozott ott utoljára, micsoda véletlen, és eltűnt ez a papír, így újra be kellett adnia.Aztán kiderült, hogy a feladóvevényre kézzel lett ráírva a RAG-szám, és az utolsó szám lemaradt egészen véletlenül és nem találják a csomagot a rendszerben, még úgy se ha 0-9 ig végigpróbálják a számot.Március 7-én elküldte a feladóvevény fényképes másolatát, de úgy sikerült lefényképezni, hogy lemaradt a fényképről az a rész ahol a pecsét van, plusz a feladás dátuma, csak a 2012.02 látszódott.Biztos nehéz lefényképezni egy ekkora papír, de állítólag haverja csinálta aki sietett Gratulálok
    Utána közöltem, hogy kérem vissza a pénzem ,mert tovább fogom vinni az ügyet jogi úton.
    Mondta természetesen vissza küldi, másnap a számlámon lesz. Mondta megkéri haverját utaljon neki pénzt és elutalja..Felajánlottam, hogy egyből adja meg havernak a számlaszámomat és egyből Nekem utalja és így gyorsabb!
    Tegnap előtt, azaz március 13-én mondta, hogy bemegy nyitásra postára, így elküldi és egyből megjön a pénz.Állítólag be is ment, de akkora volt a sor, hogy ha végig állja a sok késés miatt kirúgják, így megpróbálja délután feladni. Március 15, azaz MA...A pénzem sehol, telefont nem kaptam meg, és itt állok, hogy vajon milyen formában lenne egészséges visszaszereznem a pénzem....De egy biztos...Vissza fogom ....És akiről szó volt resch13 kaposvári lakos! Mivel nem itt bonyolítottam az üzletet, felmerül a kérdés, biztos hogy Ő az? Kis keresgélés után a neten sok érdekes dolgot találni...közösségi oldalak, stb...Magát az illetőt megtaláltam, és a több e-mail címet is, amikkel "üzletel". resch13-mal kezdődik a skype címe is, és máshol is árulja a Galaxy Ace telefonját, így kizárásos alapon róla van szó.
    Vigyázzatok vele, előre ne utaljatok, mert várhattok mire visszakapjátok a saját megkeresett pénzeteket. Kicsit hosszú volt a történet, remélem nem haragszotok, de muszáj volt ezt megosztanom! További szép napot mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák