Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz elistvan #27347 üzenetére

    754, 939-re gondoltam azokkal hasonlítgattuk, egyébként valami hasonló volt az eredmény, mint amit leírtál...ha minden tesztet összevetettünk kb. pair-ban jöttek ki.
    Ez a radiátoros téma is inkább valami rossz beidegződés...persze voltak olyan szériák amik különösen melegedtek, de nem mind. Illetve ez a 478-as foglalat is elég tág...ugye az 1.5-6-7GHz környéki Willamette magos cuccok valóban nem voltak az igaziak: sebességben sem és hőmérsékletben sem voltak a toppon. Northwood, ezek már jók voltak mind2 paraméter terén, aztán jöttek a prescottok, amikből létezett 1-2 széria, ami valóban rendkívüli módon melegedett, viszont talán a Prescottok rendelkeztek a legnagyobb tuning potenciállal.

    Meg ugye ott volt s478-ból a Celeron ágazat, szintén mind3 magváltozatban, ezek mondjuk az AMD sempron családjához mérten valóban félresikerültek. Kivéve a prescott magos CeleronD procik, ha az ember rommáhúzta őket, akkor versenyképesek maradtak, de csak ebben az esetben...

    SocketA-ból nekem ez a nagy Barton őrület kimaradt az életemből, volt TbredA és B magos 2200+ -om, ezeket a procikat jónak vagy gyorsnak semmiképp sem nevezném.

    754/939-ből volt a64/Sempron, a sempronokról hasonló a véleményem, mint a celeronokról (persze azért a sempronok jobbak minden tekintetben), a64 téren pedig általános felhasználás szempontjából: böngészgetés, játék, szövegszerkesztés, konvertálgatás, tömörítés, stb. tehát mindenből egy pici, számomra a P4-ek kedvezőbbek voltak. (a64 2800+ - 3500+ vs p4 2.8 - 3.2)

    mod.: egyébként ez a fanatizmus amit pár ember annó is csinált, hogy mind1 volt melyik a jobb, neki volt egy "kedvenc" gyártója, és meggyőzhetetlenül az volt a "legjobb" szerinte ezen régen is mosolyogtam csak...általában úgy választottam procit/vga-t, hogy megnéztem ár/teljesítmény fronton melyik a legjobb választás (persze néha itt is voltak mellékvágányok).

    mod2: Ja mit találtam a gépemen pffff 2002-es árlista!! [link] érdemes megnézegetni az árakat/cuccokat :DDD

    [ Szerkesztve ]

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

Új hozzászólás Aktív témák