Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • diablo1984

    veterán

    válasz szipak #2064 üzenetére

    csinálsz egy floppy-t, amin a bios van+a flash progi! utánanézek, hogy hogyis van, de a biost keresné a floppy-n mert akkor a bios szállt el! ha már azt sem csinálja, akkor bioschip csere(ha lehetséges)!

    villan?

    tehát a tehendő: (ctrl+c, ctrl+v :DDD )

    Remény az van, mert kommunikál a lap, szóval hideg startkor azt nézd meg hogy rákukkant-e a floppyra vagy sem!
    Ha ránéz, akkor nyert ügyed van, mert csináltok egy dos-os boot floppyt, rárakod az alaplap flash programját, és a helyes bios állományt, majd csinálsz a flopyra egy autoexec.bat fájl-t.
    Ebbe a batch fájba meg beírod hogy (awardflash 123456.bin)na ez csak egy példa volt,szóval flasprogi és bios file /pn /cn /további kapcsolók és megy is minden magától kérdések nélkül...természetesen vakonaz ujraindításig.
    ja és van az awardflashnek egy olyan kapcsolója, ami automatikus restartot csinál, ezt is be kell írni a paraméterek végére, mert különben sohasem tudod mikor végez a flasheléssel.....
    Valamikor régebben szívtam egy hasonlót, és itt a PH-n az alaplapi fórumon lépésről lépésre segített valaki...keresgélj valószínű hogy megtalálod Te is.
    Ha nem nyúl hozzá a lemezhez, akkor meg lövésem sincs, ahány lap, annyi féle, a duálbios rejtelmeit meg nem sikerült megfejtenem.....
    végső soron chip leforraszt, bios írás aztán meg viszzaforrasztás.....

    Valamit csak írnak a manuálban, ha felajánlja a helyreállítást, akkor valamennyire műkszik, szerintem csak egy boot-os dos floppy kell, rajta a flash progival, ha meg ami biosa van, akkor meg a bios fájt átnevezed amibooth.rom ra és nosza rárántja magára, de jelzem ezek csak tippek!

    Lenne egy nagy problémám. Az Fastfame 6VHF típusú alaplapom BIOS-át akartam lecserélni. Felmentem a gyártó weblapjára, ott elolvastam, hogy mit kell vele csinálni, leszedtem a legújabbnak mondott BIOS szoftvert, és miután kicserélte, újraindult, de a monitor kilőve maradt, és csak sípol a speaker. Floppy-ról kellet az ''awdflash 6vhf.140 /py/sn/cc/r'' parancsot beütni. A floppy-t bent hagyva újraindítottam, és úgy tűnik, mintha bootolna, de kép nem jelenik meg. Megpróbáltam a honlapon fentlévő 1.20-as verziót visszanyomni, ami eredetileg is fent volt, de vakon beírtam, a lemezt olvasta egy darabig, de semmi nem történt, ugyanúgy nem műkszik a gép.

    Megoldódott a problémám! Dryman írását követve egy autoexec.bat file-ba beírtam, hogy indítsa el a flash programot, és visszanyomta az eredeti BIOS-t. Utána nézegettem, hogy valszeg nem is volt engedélyezve a 'System BIOS Cacheable' opció. Hát Enabled-re tettem, és láss csodát, az újabb software is felment, és működik is. Nagy kő esett le a szívemről.

    awdflash uj.bin ment.bin /cc /cp /cd /py /sy /r
    (de ha paraméter nélkül indítod az awdflash-t, akkor kérdezz-felelek módon is tudsz frissíteni.)

    Ha még aktuális:
    Csak ment:
    awdflash uj.bin ment.bin /pn /sy
    Csak ír:
    awdflash uj.bin /cc /cp /cd /py /sn /r

    Egyébként az autoexec.bat file-ba csak ezt írtam: Awfl789 W6337ims.700


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák