Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz mszl #7433 üzenetére

    Szia!
    Volt egy hasonló eset, nem tudom milyen inteles deszka. Táphibára gyanakodtam, kicseréltem, stb... gombokat lehúztam, rövidre zártam, stb...
    Végül a hibát egy bios frissítés/újraírás oldotta meg, a gép azóta is pöccre indul...

    at100: én is raid-ben gondolkodtam, majd arrra jutottam hogy:
    síma HDD -ha nincs fizikailag "bántalmazva", vagy nem gyári hibás (kb. az első hónapban tünetmentes), akkor az szinte örök élet, de 3-5 év biztosan. 2× 1TB raid helyett most a régi (~2 éves) 750-es HDD-m lesz a NAS+a gépemen lévő cuccok backupja, és kap egy külső HDD-t backupnak.
    Így a munkák, fontos adatok 3 helyen lesznek (melós gép, NAS, külső HDD), zenék, fotók, filmek stb. 2 helyen (NAS+külső HDD). Árban nem több, mint a RAID, de az USB-s HDD-t ha lehúzod, akkor tutira nem lesz baja.
    Persze 100% nincs, de otthonra ez szvsz több, mint elég.

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • #16939776

    törölt tag

    válasz mszl #7433 üzenetére

    Nekem is pihen egy ugyan ilyen a szekrény mélyén :W
    Az 1KW-os Corsair HX1000W-ról bármikor indítható, tökéletesen stabil!

    Ezekkel a tápokkal csak a ventit lökdösi kb 5-6 mp-ként:pico psu, 150W-os paneltáp, 360W Eenermax, Corsair vx450W...

    Kétféle CPU, három gyártótól ötféle ram kipróbálva benne.(ugyan ezekkel a cuccokkal mATX-es lap pörce indul :((

    3x küldtem vissza Ipon-hoz, mindig küldtek újat de semmi változás...

    Fogalmam sincs hogy mi a kínja :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák