Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GerykO

    aktív tag

    válasz Chaser #6265 üzenetére

    Nem kötekedni szeretnék. Tőlem mindenki azt vesz amit akar. Most vagy újat, vagy használtat veszek, nem új+használt kombó. Ez nem volt túl következetes részedről. Nem árt azt is figyelembe venni, hogy mire veszed a gépet. Nézzük azokat az alaplapokat amiket te linkeltél... Intel 28 079Ft AMD 17 563Ft. Ha jól párhuzamosítható programokat használsz, nem erőteljesen Intel által AMD-n nem használok sse utasítást compailerrel fordított (pl eddigi adobe progik) programokat nézünk, de ha játékokat, akkor is a 3 AMD mag egyenlő a 2Intel mag+HT-vel, még ha 1 mag c2c lassabb is. Nem szeretnék Intel AMD vitát nyitni, de ha valamiből újat veszünk, akkor mindenből, ha valamiből használtat, akkor mindenből használtat. De van pre-tested p2 x2@x4, vagy a2 x3@p2 x4 pretested is, amik +3~4HUF a bolti árhoz képest. Ha már hasonlítunk valamit, akkor maradjunk következetesek. :R
    Ha szarnám a pénzt, én akkor se vennék LGA1366, se majd LGA2011-et sem, mert nincs szükségem akkora teljesítményre. De ez az én személyes hozzáállásom. Arra veszek gépet, amire szükségem van. Erre most a Brazos lesz az én választásom, de mivel eperfagyi fórumtárs is igen sokat érdeklődött a Brazos klubba, ezért mertem feltételezni, hogy neki is elég ez a teljesítmény. :U
    Van valahol hiba a gondolatmenetemben?

    (#6266) gere: Remélem is, hogy kijön valamivel, ami lenyomja az árakat, és akkor még barátibb lesz az ára a kiszemelt lapomnak. Apropó, ki tudja mikorra is várhato a Llano? Mert q2-re lett az utolsó hír szerint beígérve.

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • user137

    őstag

    válasz Chaser #6265 üzenetére

    mer az i5 (540?) kétmagos, az x4 meg négymagos? ráadásul erősen alálőtted az intel árakat, én i3-at vettem 21ért a minap.

  • Hanok

    senior tag

    válasz Chaser #6265 üzenetére

    Azért nem kell az amd-t túlárazni, az intelt meg alul...
    880g itx-et már valamivel 30k-alatt is lehet kapni (új), Nem egyszer van 16-17K-ért 620-as x4 az apróban...Így akkor már mindjárt egál...Legalábbis az intel platformodhoz képest... 620 1,1V-on nekem 45W-nál többet nem nagyon eszik, és igazából x4 vs x2...Kizárt hogy gyorsabb lenne 4 magot kihasználó alkalmazásokban..ha új dolgokról van szó Én 2 magra nem pocsékolnék ennyi pénzt... És nem kell most linkelgetni teszteket, meg nem szeretnék intel vs amd fronton vitát indítani..De ha választani lehet 47k-ért inkább 4 mag..Biztos időtállóbb mint az i3 hosszútávon...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák