Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz gordonfreemN #51603 üzenetére

    Logout cikk ebből biztos nem lesz, mert annyi idő nincs, régen még volt, de hoztam egy döntést, hogy a ph-zásra elpocsékolt időt sok sok millió forintra váltom, és a ph-zás helyett az üzlettel foglalkozok. Na ez így is lett :D Kellett kis idő, amíg az elején kialakult, mi és hogy célszerű, a kezdetek kezdetén még a kockás füzet volt a menő, de az pár év után kezelhetetlen volt, végülis mindent abszolút szakértelem nélkül, magam raktam össze a weboldaltól az adwords kampányig, szóval leglaább rálátok minden részre. :D Nekem muszáj volt az adatbiztonságra törekedni, 17. éve importálok amerikai autó alkatrészeket, asszonnyal itthonról dolgozunk, tulajdonképp ülök a gép mellett reggel 8-tól éjfélig, eközben valamikor jön telefon, sms, e-mail, messenger üzenet, hogy van egy ilyen- olyan autóm, ez az alvázszáma, ezekre az alkatrészekre van szükség. Ekkor létrehozok a megfelelő mappában (pl most üzlet->rendelés->2021->03) egy jegyzettömb fájlt, hogy 0307KovácsBélaSiófokCorvette.txt amiben az alvázszám, elérhetőség, alkatrész igény, annak beszerárai, eladási árai, beszerzési hely, usd/huf árfolyam benne van, majd ha ebből megrendelés születik, akkor a végén a sokból megrendelt alkatrészek listája, végösszeg, vevő név, cím, telszám, stb stb, elmentem. Ez onnantól fent van a mappában, és akármelyik géppel, innen 300 km-re akár menet közben telefonról megnyitható, messengeren, mailben kompletten tovább küldhető. Ezekből készül egy heti rendelős, ami összesíti a heti megrendeléseket, van az online számláknak kimenő- bejövő mappa, bejövő ügyfélfotók, kimenő robbanttt ábrák (karikázd be, neked melyik alkatrész kell) stb stb.
    Namost egy ideje annyi ilyen fájlt kell generálni, hogy akár egy napi adatot is képtelenség fejben tartani, max órák alatt kereshető vissza minden üzenetekből, mailekből, az meg annak fényében, hogy az erre szánahtó időt a kereső tevékenységtől venném el, aranyat érő árban van.
    Szóval ahhoz, hogy a dolog működjön, holnap reggel is, nem lehet egy helyen, nem lehet mentés nélkül dolgozni. Nekem erre épül minden, akár 6-8 évre vissza tudok keresni bárkit, mit vett, mikor vett, mennyiért vett, mire kért árat, stb stb.

    És akkor vannak még a privát fotók, pár apróság, adatbázisok, mindenféle autó manual, robbantott ábrák, stb stb, amik 17 éve gyűlnek.

    Na de ne offoljunk, ez már nem ITX függő dolog, viszont emiatt nekem egy kisméretű, de erős gép is elég egy NVME SSD-vel, és indul a buli holnap reggel 8-kor, nem kell 3-4-5 lemez, raid, meg ilyen marhaságok, az fogja magát, szétesik, melegszik, pénzt visz el, áramot fgyaszt, helyet foglal. Nagyon nagynak, percenkén sok sok lekérésnek kell lenni, hogy bárhová 4-5 lemezes raid kelljen :D

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák