Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Ðávid #46782 üzenetére

    Arra akart utalni HookR, hogy elég sok maggal és magas turbó órajelekkel rendelkezik az a modell, ebből kifolyólag mindent meg fog tenni, hogy a rendelkezésre álló teljesítményből minél többet felhasználjon.
    Z-s lapban ráadásul alapértelmezetten ki van kapcsolva a TDP limit, szóval ha arra alkalmas terhelés éri a CPU-t, akkor - bármiféle tuning nélkül - ontani fogja a meleget.

    (#46787) Mercutio_: Ha elméletileg a hőcsöveken tudódnál "kicsit" hajlítani akkor sem férne be?

    [ Szerkesztve ]

  • HookR

    addikt

    válasz Ðávid #46782 üzenetére

    A Black Ridge-nek mindenképp olvass kicsit utána, mert nem mindegy a memóriák magassága (max. 33mm az alaplap nyákjától mérve) és a CPU-foglalat PCI-E síntől való távolsága sem. Hirtelen nem találtam róla beméretezett rajzot, ezért játszadoztam kicsit Photoshoppal és úgy néz ki, hogy az ASRock Fatal1ty Z370 Gaming-ITX/ac-n a hőcső vége már-már éppen nyaldosná a PCI-E sínbe helyezett kártya nyákját. Persze ez nem feltétlenül gond, mert az ML08-ban ott fix riser kártya nyákja van, ami viszonylag alacsony. Le kellene mérni, hogy ez az alaplap nyákjától mégis milyen magas?! Ha nem magasabb 33mm-nél (tehát kb. a memóriafoglalatba helyezett sima 30mm-es memóriánál kép - kb. ott van a hőcső alja), akkor jó. Ha magasabb, akkor lehetnek gondok.

    (#46787) Mercutio_: Esetleg ott van még az Alpenföhn Silvretta is. Hogy mennyire zajosak a ventilátoraik, azt nem tudom, mindenesetre akkor már a 4 hőcsöves ID-Cooling IS-40X szimpatikusabb. Végső esetre pedig ventilátornak ez a kis drágaság: Noctua NF-A9X14 ...amivel megduplázhatod a CPU-hűtő értékét.

    ;]

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Új hozzászólás Aktív témák