Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Buckey

    senior tag

    válasz humilislupus #38523 üzenetére

    Ha azt mondod, hogy nem elég, illetve csak 6W TDP-re elég a 85W, akkor az én gépen az ellenpélda. Vagy valami nem stimmel, vagy valami jövendőbeli nem fogysztó gépet raktam össze, ami ráadásul nem is melegszik. Még a tápegység/paneltáp sem.
    Akármennyire terheltem, a betáp oldalon még 5A-t sem tudtam elérni, ami ugye 12V-on 60W!
    És a gép: Asrock B250m-hdv, Intel Pentium G4560+a ventilátor, 2x4GB RAM, 1db M.2 PCIe SSD, 2db 2,5' HDD, bluetooth billentyűzet egérrel. Ki van még vezetve 2db USB3 port is.
    Hiába terheltem, AIDA-ban is ment minden 100%-on, akkor sem ment 4,8A fölé! Pedig a telefonom és a táblagépem is rádugtam tölteni, fogyasztani!
    Átlagban kb. 1-3A között mozog az áramfelvétel 12V-on.
    Nekem is sokan mondták, hogy nem fog menni, kell neki 300W, de ezek szerint nem. Én is meglepődtem, 150W-os tápegységgel kezdtem, de már a 75W is elég, nem is melegszik!
    Úgyhogy előbb mérni, utána meg csodálkozni. Az 54W TDP ezek szerint nem 54W teljesítmény. Vagy a 100% AIDA processzorteszt nem 100%, nem 54W. Vagy a többi komponens nem fogyaszt semmit, illetve termeli az áramot? Nem tudom, de működik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák