Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    válasz imibogyo #34030 üzenetére

    Igen, szerintem sem tragikus a helyzet a melegedés szempontjából, de ITX méretben szinte csak alulra szerelt M.2-es csatlakozóval dobják piacra a lapokat. Akkor ezek szerint a gyártók nem veszik figyelembe a veszélyeket, vagy ez is túl van lihegve?

    (#34031) kisza25
    Az karcsú. Írtak már 960 szintről is (ami nonszensz), de szvsz inkább a GTX950 kategóriája lesz, ami 4GB memóval nem is rossz, 40k körül teljesen jó vétel lesz.
    Low profile-t a népnek! :DD

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • sb

    veterán

    válasz imibogyo #34030 üzenetére

    Az árak kicsit összevissza vannak, de úgy látom én is tévedtem.
    120GB-ból 20-21-ért látok 850-est, 951-est meg 23-ért. Ez már nem különbség, én nagyobb árrésre emlékeztem, gondolom azóta összement.
    250GB-ban viszont jelentős a gap: 27e egy 850 EVO, 40e egy 951-es.

    A 2.5" vs M.2-vel nem értem mit akarsz mondani, tök mindegy a tokozás,a lényeg, hogy SATA vagy PCIe az interfész.

    Amivel még nem értek egyet az a (két) kategórián belüli különbség. Én használok lófütty 650-es meg Adata SP550-es legaljától kezdve egészen 850 Pro-ig SATA-n belül. Nincs érezhető különbség. Munkában (nem cad, fotosopp) se. Bootra is gyorsabb a Pentium+650 mint a desktop OC-s i5+850. Ezek már nüanszok pedig specben jelentős eltérés van.
    Ami még feltűnt: szekvenciális értékeket írsz de a legkevésbé az számít. Már ha átlaguser vagy és gigás projekteket nyitsz meg/videót vágsz/adattárolásra használod - ez mind nem átlag szvsz. Ebben nyilván érezhető lenne, hogy GB-okat mennyi idő alatt másol át. De a lényeg átlagos programokban a access time és random (többszálú) 4k elérés. Abban pedig ott van nagy ugrás ahol írtam.

    HDD vs akármilyen legszarabb SATA SSD: Kb. 0.5MB/s vs 100-300MB/s. Elérési idő is 10-20ms vs 1ms alatti.
    Innen SATA-n belül találhatsz 150-400MB/s között modelleket de alig fogsz különbséget érezni.
    PCIe-n megint van ugrás éppen 4k átvitelben is, de nem ilyen, 2-3 nagyságrendnyi, hanem jóval kisebb.
    És ami még lényeg, hogy átlag programnál már nem annyira érződik, mert nincs olyan nagyságú terhelés.

    Ezek már relatív dolgok: nyilván 2mp helyett is meg lehet érezni simán az 1mp-t de kérdés, hogy megéri-e, akkora-e a hozzáadott értéke. HDD-ről SSD-re váltva viszont ennél jóval nagyobb ugrások voltak és kritikusabb értékekkel. Mondjuk 5-10mp-ről felgyorsulva ami már nem kényelmes.

    És akkor marad még ezen kívül 2 terület ahol látványos és hasznos is a gyorsulás. A brutál progik (nagy adatmennyiséggel) és önmagában a nagy adatmennyiség szekvenciális mozgatása. De ez meg nem átlagfeladat napi 1000x.

    szerk: Egyébként a nagy adatmennyiséggel ha őszinte akarok lenni akkor "hétköznap" is találkozol. Pl. egy AMD driver kicsomagol 1GB-ot a C-re... na ott érezni a különbséget írásban a 300 meg 500MB/s között. De az meg kb. havi 1x van és +3-4mp (tömörítés miatt nem a nyers írási sebességtől függ). :)

    Fogyasztásról nem írtál, nem tudom hol tartanak most. Lehet, hogy ott is lemaradtam, de amikor régebben néztem akkor ilyen 10-20W-okat be tudtak szippantani a PCIe-s SSD-k. Bár melegedés alapján gyanítom most sem sokkal jobb a helyzet. :F

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz imibogyo #34030 üzenetére

    Akkor fogalmazzunk úgy, hogy nekem mint nem átlagfelhasználó, tökéletesen elég a satás ssd sebessége. Igazából amikor 5400-es winyóról átköltöztem ssd-re azt sem nagyon éreztem meg, kivéve a boot-ot ami 30-45 mp-ről 3-4-sec-re rövidült, na meg a programok telepítése gyorsabb lett. Ja egy fontos tényező: nálam linux van, szinte csak cli programokkal a legnagyobb gui-s progim ami van az kb a böngésző. Na ez is gyorsabban indul, igaz.

    Viszont a párszáz KB-os, meg néhány MB-os cli programjaimnál nem hiszem hogy egyáltalán az is számítana sokat 3 vagy 6Gbps... Egyébként van most egy win10-em is az 5400-es winyón játékra :DDD De az csak arra és ritkán, minden mást a linuxomon csinálok. Amúgy intel 530-am van, legrosszabb esetben is max 37 fokra melegszik. Másrészt, az én itx házamba nem hiszem hogy megfelelő lett volna alaplap alá rögzített M.2, mivel fekvő kialakítású.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák