Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flashpointer

    őstag

    válasz HookR #26848 üzenetére

    A textúra alapján elemekből lesz összeragasztva? Fal+sarkok?
    Én a fát jobban szeretem az erdőben hagyva :))
    Jól körbe van bástyázva a cpu hűtő , de tudom hogy máshogy nem nagyon lehet.
    A VGA kártya mellett a két 2,5 mi lesz hogy úgy kívánja a meleget? :)
    Ja látom, ssd!
    Nem rossz de elég bonyolult, munkaigényes lesz az tuti. Légyszi majd pontosan számold ki mennyi munkaórát töltöttél vele :D( de már most van egy tippem hogy csak a tervezéssel annyit hogy vehetnél belőle egy prémium bolti házat )

    [ Szerkesztve ]

  • zed1983

    őstag

    válasz HookR #26848 üzenetére

    Igen, ez egyedi!
    A 2 SSD helyére jobb lenne még 1 venti :)
    Egyébként nagyon szép

    YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

  • Mercutio_

    félisten

    válasz HookR #26848 üzenetére

    Engem megvett kilóra :K :C

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • #16939776

    törölt tag

    válasz HookR #26848 üzenetére

    Így tervekben is nagyon jól néz ki szemet gyönyörködtetőek az arányok.

    Amin még gondolkozni kellene:
    Ilyen kis lábakkal az alsó ventinek nincs légszállítása, oldal irányba fog fújni nem fölfelé, így a borda nem kap számottevő légmozgást.

    Az alap lap háta mögötti 3,5 "-os HDD-t hogyan csavarozod be?

    A furnér/fa ekkora vastagságban nem túl alaktartó, páratartalom változásra plusz statikus terhelésre vetemedik.

    [ Szerkesztve ]

  • Ispy

    veterán

    válasz HookR #26848 üzenetére

    Full ezüstbe nagyon király lenne (persze aluból). De ez persze ízlés kérdése.

    És én az usb mellé még raknék egy mic+füles csatit.

    [ Szerkesztve ]

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • tailor74

    őstag

    válasz HookR #26848 üzenetére

    Teljesen ízléses, és alaposan megtervezettnek tűnik...Szerintem vágj bele.. :K

    Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

  • Pista0001

    addikt

    válasz HookR #26848 üzenetére

    nááájsz!

    a kedvenc fa [szóköz] színem a dió, szóval ebbe nem tudok belekötni. nem tudom hogy tervezed elkészíteni, a legpraktikusabb ha alumíniumból elkészíted azokat az elemeket is, majd arra ragasztasz 1 vékony réteg fát. az autók fabetétjei is sokszor így készülnek, még a lakk is vastagabb néha mint a fa maga.

    belsőleg a merevlemezek szanaszét szórása nem tetszik csak. a két 3,5-est tenném az alaplap tálca hátoldalára, a 2,5-eseket keresztben az előlap mögé. utóbbiak ugyanúgy lehetnek persze emeletesek, mint a jelenlegi látványterven. ez azért is előnyös, mert minimális módosítással át lehet tervezni 3,5-es hely nélkülire, csak az alaplap tálca mögötti részt kell elhagyni.

  • AxBattler

    félisten

    válasz HookR #26848 üzenetére

    Szép, és minden felmerülő kérdésemre választ adtál másnak, kivéve...

    "Pöttöm gép + NAS helyett marad az eredeti koncepció, hisz a 3,5"-es merevlemezt le lehet állítani x perc elteltével, így az továbbra is szolgálhatna hosszú távú tárolóként..."

    Hasonló koncepcióban gondolkodom én is, ezt hogyan lehet megoldani?

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • HookR

    addikt

    válasz HookR #26848 üzenetére

    Kedvező együttállás esetén (ötlet + kedv + szabadidő) araszolgat a terv a véglegesítés felé. S mivel a múltkor is gyümölcsözőnek bizonyult, ezért - több szem többet lát alapon - ezúttal is kikérem a véleményetek:

    ITX-Box v7.2 - [link]

    A számtalan apró finomhangolás mellett az említésre érdemes módosítások:
    - A szélesség 135 mm-re nőtt (240 x 240 x 135 mm - 7,77l), így most CPU-hűtőnek 77 mm-es magasság áll rendelkezésére (pl.: AXP-200 + 15 mm-es, vagy Shadow Rock LP + 25 mm-es venti), valamint vékony hangszigetelésnek is van hely a jobb oldallap belső oldalán, a 3,5"-es HDD-k mellett.
    - Racionalizálás keretében a belső furnér réteg elhagyásra került: egyszerűbb megmunkálás. Az így nyert 3-3 mm többlet hasznosabbnak bizonyult a beltérben.
    - A rétegelt burkolat hátsó, átlapolással történő körbezárását elvetettem. Helyette a nyitott C-forma, az alaplapi tálca, egy L-profil és a hátlap egymást kölcsönösen merevítve csavarkötéssel rögzül, ami valamivel nagyobb mozgásteret enged a megmunkálásbeli pontatlanságok korrigálására is. A C-forma nyitva maradt részét az oldallapra ragasztott odaillő idom zárja, így utóbbiba van hol belekapaszkodni levételnél és azt is lehet csavarral rögzíteni (emlékeztetőül: elől/oldalt/felül nem akarok csavart látni).
    - Megfogadva a tanácsot, az alaplapi tálca kiegyenesedésével mögé 2db 3,5"-es meghajtóhely lett kialakítva. Ez a megmunkálást is egyszerűsíti és hathatósabb merevítést biztosít.
    - Az alsó perforált nyílás elhatalmasodott, s ott az alkatrészek adapteres rögzítést kaptak az igény szerinti variálhatóság érdekében. A 120 mm-es venti most 4 pozícióban rögzíthető: a két szélső esetben marad hely mellette 2,5"-es meghajtó(k)nak (az L-profilok hosszabbik és rövidebbik oldalaiba is rögzülhetnek, így 1db meghajtó esetén sem nyúlnak túl azon, feleslegesen gátolva két slot-os bővítőkártya elhelyezését.), míg a két köztes állás a HIS HD7750 LP és az MSI GTX750 Ti LP hűtőbordáinak kedvez (igény esetén az adapterlemezben további furatok képzésével újabb ventipozíciók alakíthatók ki).
    Az adapterlemezek cseréjével mód nyílik 2db 92/100 mm-es venti, vagy helyettük egy harmadik 3,5"-es meghajtó rögzítésére is (ugyanazokkal az L-profilokkal), hasonlóan az ITX-Box v1.2-nél látottakhoz.
    - Az előlap mögé került 2,5"-es meghajtók felfogatásáért egy másik L-profil felel. Meglátásom szerint a függőleges orientáció miatt elegendő, ha csak egy oldalon tartja őket csavar. (Nyomós érv: a túloldalon aligha lehetne hozzáférni csavarhúzóval egy másik L-profilhoz. Második rögzítési felületnek esetleg az alaplapi tálca jöhetne szóba, ám annak hozzáférése a 3,5"-es HDD előzetes kiszerelését követelné meg minden alkalommal, ami nem kimondottan felhasználóbarát.)
    - A 2,5"-es meghajtók közül a ház burkolatához közelebbi (alul és az előlap mögött is) kétféle pozícióban rögzülhet. Ez 90 fokos SATA csatlakozók esetén bizonyulhat hasznosnak.

    A legtöbb fejtörést az oldallap rögzítése okozza. Az aktuális elgondolás szerint 3 ponton rögzülne a házhoz: egy csavarral hátul, középen, ami ugye előrefelé szorítja; illetve 2 ponton elől a ház előlapja mögött, ahova az oldallapra ragasztott L-profilt lehetne 'beakasztani', s aminél egyelőre jobb híján valamilyen gumigyűrűs-csavaros megoldásban gondolkodom. Ami bizonyos:
    - a hátsó csavarnak egyúttal az oldallapot hozzá kell szorítani a ház oldalához annyira, hogy elkerülhetőek legyenek a nem kívánatos rezonanciák, zörgések.
    - A felfogatási pontok elhelyezhetőségét behatárolják a beszerelendő hardverkomponensek.

    Ezzel kapcsolatban különösen nyitott vagyok minden meglátásra, javaslatra.

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Új hozzászólás Aktív témák