Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz szabifotos #4370 üzenetére

    Így van, teljesen mindegy, hogy a tápot melyik készüléknél adod fel az erősítőnek, amely ezáltal mindkét készülék részére biztosítja majd az erősített antennajelet.

    Az elosztón fel van tüntetve az egyik ágnál, hogy Power Pass (legalábbis nekem ilyen van) értelemszerűen itt engedi át az egyenáramot.

    A másik kimenet kondenzátorral leválasztott (előfordul, hogy rajzolnak is rá szemléltetésnek egy kondit), itt csak a váltóáram, vagyis a nagyfrekvenciás jel tud átmenni, tehát nem kell félteni a készüléket az egyenáramtól. Ami egyébként úgysem tudna ártani, mert a hagyományos (nem tápkimenetes) tunerek bemenőköre általában egy tekerccsel kezdődik, illetve rezgőkörrel, ami DC-szempontból rövidzárat képez.

    Az erősítő tápadaptere viszont csak olyan kis áramot tud leadni (néhányszor 10 mA), amit a relatív vastag tekercs a tuner bemenetén könnyedén rövidre zár, vagyis kiégetni képtelenség lenne, ilyen kis árammal. Ugyanakkor a tápadapter is fel van készítve a zárlat tartós elviselésére, hiszen kábelzárlat, vagy zárlat a bekötéseknél óhatatlanul előfordul, ennyitől nem szabad tönkremennie. (Bár nem azt mondom, hogy ez a kínai adapter hosszabb idő alatt nem valamivel jobban melegedni és nem károsodhat a trafója, vagy az áteresztőtranzisztora, láttam már ilyet.)

    Vagyis gyakorlatilag bármilyen zárlat, bekötési hiba esetén csak annyit fogsz tapasztalni, hogy nem mérhető a 12 V, de ettől még nem megy tönkre azonnal a tápegység.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • BTO

    őstag

    válasz szabifotos #4370 üzenetére

    na a tápátadós -áteresztős - osztónál az 1-k ágon nem megy át a 12V ,a másik ágon átmegy és oda kell a tápfeladót kötni,de tök mindegy hogy melyik TV-nél helyezed el a tápfeszfeladót,és a 12V trafót.

    [ Szerkesztve ]

    semmi sem tökéletes

Új hozzászólás Aktív témák