Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FeniX-

    aktív tag

    válasz nyogo83 #84621 üzenetére

    Köszi a szakvéleményt!
    Tök jópofa, pont annak a kereskedésnek volt a múltkor látott SH az egyik hirdetése. :)

    Zolibácsi: Igen, a cigivel is ugyanígy eljátszották, és ugyanúgy veszi mindenki 1200 ért is, vagy mennyibe kerül mostanság.

  • sityupityu

    Topikgazda

    válasz nyogo83 #84621 üzenetére

    Mi a bajod azzal a Liberty-vel? :DDD De most tök komolyan, lehet hogy nem a legszebb, de ennél ezerszer leharcoltabbakat veszel ugyanennyiért. Papíros-rendszámos meg minden. mi van olcsóbban? :)

    Benzinár: Nemrég voltam kinn a németeknél, átszámítva kb 750-ért tankoltam a 95-öst. Igen tudom, jobb a kereset. Csak írom, hogy ott ennyi a benzin.

    Én speciel a büdös életben nem ülnék már télen motorra. Régen, a húszas éveimben is már csak brahiból tettem, amikor az idomjaitól megszabadított robogóval mentünk rá, a helyi befagyott tó jegére. És nem csak azért, hogy húsz év múlva is tudjam használni a térdeimet, hanem mert baromi fázós vagyok. :) 10-12 fok alatt nálam sem kis, sem pedig nagymotor nem jöhet szóba. Itt vidéken nálunk (Esztergom) senki sem cseréli fel az autó kényelmét motorra vagy biciklire. Persze megtehetjük, mert már brutál forgalom van itt is pl a 20 évvel ezelőttihez képest (Esztergom térsége a sok gyár miatt igencsak frekventáltnak mondható), de még mindig nem olyan mint a főváros. Felénk semmi sem indokolja, hogy ebben a hideg trutyis időben akinek van autója az ne abba ülne bele, és inkább kockáztatna egy hajnali töréses balesetet.
    Azok ellenére amiket leírtam viszont nem mondanám magamat lustának, mert pl edzésképpen elég sokat biciklizek ebben az időben is, és amikor mozog az ember az ugye nem ugyanaz mint egy motoron. Ha van időm, akkor a városi kilométeres sétáktól sem rémiszt el semmi, eleve egy természetjáró kirándulós ember vagyok.
    Tehát én, és velem együtt sok vidéki ember a motorra inkább hobbi és élvezeti eszközként tekint, mivel nincs rákényszerülve, hogy ezeket használja télen. Persze vanak kivételek, de egyáltalán nem ez a jellemző. Ha fővárosi lennék, akkor már más lenne a helyzet. Viszont mivel rühellem a hideget ezért tuti, hogy a tömegközlekedést választanám ahelyett, mint hogy az autóban szívjak órákig, ráadásul pluszköltségeket teremtve ezzel magamnak. Ezeket az embereket nem is értem én sem.
    Viszont teljesen igazad van nyogo, tényleg vannak emberek, aki sz@rni sem tudnak elmenni autó nélkül. Itt is vannak ilyenek, akiknek nálunk sem lenne indokolt az autó használat. :K Jó példát hoztál fel azzal, hogy a parkolóhely kereséssel többet megy a kocsival mint amennyi a tényleges táv lenne a célig. És pont nálunk is a vasútállomásnál van ez a helyzet. Inkább járatja mindennap hidegen az autót ahelyett, mint hogy sétálna pár percet. :N

    --albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Új hozzászólás Aktív témák