Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Myers #94 üzenetére

    ''A firmware verzió ez: Firmware Version : v4.01.1 Ha jól gondolom akkor ez a 4-es sorozatba tartozik.''
    A firmware-verzió nem keverendő össze a router hardver-verziójával (a WRT54G v5-ös - és e feletti verziószámú - hardver utolsó hivatalos fw-verziója például jelenleg az 1.01.0-es).
    1.) Ha nem hagyod az alapértelmezett beállításon a jelszót (és az elérési portot), az már valószínűleg elegendő. Egy átlagos házi júzer routerének feltörése annyira nem lehet csábító, ha egyáltalán lehetséges.
    ''Az még egy érdekes dolog, hogy ha a routerben a ''Remote management''-et Disabledre állítom, akkor is jön az a Admin/PW jelszóbekérő!!!''
    És be is tudsz lépni? Bár már elég régen volt fent a gyári firmware, de úgy rémlik, hogy kívülről nem volt elérhető letiltott 'remote management' beállításnál.
    2.) Ha csak mint szimpla netmegosztó routerként, (wlan-oldalon kizárólag mint AP-t) használnád, valamint nem találod bugosnak, akkor nincs sok értelme. A gyárilag kiadott fw-ek általában csak bugfix-eket tartalmaznak, funkcióbővülést szinte csak elvétve. Ha viszont extra, gyárilag sosem támogatott feature-öket is szeretnél, akkor használhatsz külső firmware-t.

  • And

    veterán

    válasz Myers #96 üzenetére

    Én eddig WRT54G v5-tel és WRT54GL v1.1-es hardverrel találkoztam, azoknál a ház alján lévő címkére rá volt írva ez a hw-verziószám.
    Ez a remote management helyi hálóból lehet, hogy nem a valós körülményeket produkálja. Az én routerem is regisztrál dinamikus dns-címet. Idegen / beállított portokkal ugyanazt csinálja, mint amit leírtál, megfűszerezve némi furcsasággal. (Az egyik belső kliensen időnként webszerver fut, így eleve oda van irányítva a http-port, de ha azt is letiltom, a külső dns-címet beírva egy harmadik, wds-kapcsolatban lévő AP konfigja jelentkezik be, amelyen viszont szintúgy tiltva van a távoli konfig..). Szóval nagyon nem tűnik reálisnak a kép.
    Port forward: nincsenek előre felvett, kitöltetlen sorok (dd-wrt v23 sp2-es verzió), ezért valószínűnek tartom, hogy itt csak a konfig-memória (nvram) mérete korlátozza a forward-bejegyzések számát, ha pedig ez így van, akkor a gyakorlatban szinte ''korlátlan'' lehetőséged van erre. A dd-wrt leírásában sem találtam erre vonatkozó limitet.

    [Szerkesztve]

  • Rival

    aktív tag

    válasz Myers #100 üzenetére

    Ami neked kell az a port forwarding. Port triggereléskor belülről, egy bizonyos porton (trigger port) jövő forgalomra nyitja meg kívülről az adott portokat. A probléma az, hogy a gyári firmware nem túl okos jószág. Én úgy gondolom, mindenképpen érdemes lenne pl. egy dd-wrt-t flashelni. Sokkal többre lesz képes a router (QoS, VPN, repeater/kliens módok, .

    Router a 3389-es portot irányítsa a 192.168.0.1-es gép 3389-es portjára.
    Router a 3390-es portot irányítsa a 192.168.0.2-es gép 3389-es portjára.
    Router a 3391-es portot irányítsa a 192.168.0.3-es gép 3389-es portjára.

    Ugyanezt oldottam meg, csak a VNC listen portjával: 5500, 5501, 5502, stb. belső gépekre DD-WRT-vel WRT54GL-en, de G vagy GL ebből a szempontből mindegy.

  • neduddki

    nagyúr

    válasz Myers #9736 üzenetére

    HI!

    meg kene tallani, de aszem nekem v1 v. v2 esem is van es az 20/20 [Mb/s]et bir

    udv

    neduddki

    mod: tomatot tegyel ra

    [ Szerkesztve ]

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Új hozzászólás Aktív témák